Naga Markets

Bitcoin pozostaje poniżej poziomu 20 000 USD, czyli ATH z 2017 r. ETH kosztuje z kolei ok. 1560 USD. Czy to więc dobry czas na zakupy kryptowalut? Czy może wręcz przeciwnie i lepiej założyć, że wartość cyfrowych walut jeszcze spadnie?

Kurs bitcoina poniżej ATH z 2017 r.

Bitcoin kosztuje ok. 19740 USD. To tyle samo co 7 dni temu i wczoraj. Z kolei ether zdrożał w skali tygodni o ponad 7 proc. Kosztuje zarazem tyle samo co 24 godzin temu.Główna kryptowaluta rynku pozostaje jednak poniżej poziomu swojego ATH z 2017 r. Oznacza to złamanie pewnego dogmatu rynku – tego, że BTC nie spada poniżej ATH z poprzedniej hossy.

Kupuj kryptowaluty korzystając ze strategii Dollar Cost Averaging (DCA) razem z Bitcan.pl oraz ARI10.

ZACZNIJ INWESTOWANIE

Na rynku widać niepewność. Indeks strachu i chciwości pokazuje 23, co oznacza skrajny strach.

Niektórzy eksperci są jednak zdania, że warto dziś inwestować w kryptowaluty, ale kupując je ratalnie.

– Myślę, że już teraz jest dobry czas na powolny powrót na rynek i kupowanie bitcoinów czy etherów transzami. Nowa hossa zapewne będzie miała miejsce, może w 2024 r., gdy zajdzie kolejny halving w sieci BTC. Najbliższe miesiące to więc idealny okres na zakupyradził nam ostatnio Mateusz Kara, CEO ARI10.

Jak dziś inwestować w BTC i ETH?

Kupowanie BTC i ETH za cały kapitał jest dziś nadal dość ryzykowne. Lepszym pomysłem jest więc dollar cost averaging (średnianie kosztów w dolarach). To strategia inwestycyjna, która polega na uśredniania zakupu, czyli cyklicznym nabywaniu kryptowalut.

Coraz więcej firm na rynku oferują zautomatyzowanie tego procesu. Przykładem jest właśnie ARI10 Exchange. Więcej na temat tej usługi przeczytacie tutaj.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułKurs euro w odwrocie. Gazprom nadal szokuje
Następny artykułCen gazu ziemnego w Europie rośnie o 30%
Redaktor sekcji kryptowalutowej Comparic.pl. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain. W 2016 r. współorganizował pierwsze w Polsce (i w tej części Europy) konsultacje społeczne dot. kryptowalut w Sejmie. Od lipca 2017 r. pełni funkcję sekretarza w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here