Naga MarketsBitcoin kurs BTCPowrót notowań Bitcoina nad lokalne wsparcie intraday sugeruje, że rynek nadal liczy na kontynuację wzrostów i po płytkiej korekcie testującej okolice zeszłotygodniowych minimów na 8400 dolarów odbicie w kierunku 9 tysięcy dolarów jest jak najbardziej możliwe, komentował kurs BTC w poniedziałkowy poranek redaktor Comparic24.tv, Maksymilian Bączkowski.


Bitcoin wzmacniany przez bezpieczne przystanie w związku ze wzrostem awersji do ryzyka

W związku z rosnącą awersją do ryzyka wywołaną rozprzestrzenianiem się chińskiego koronawirusa, na rynkach finansowych widać powrót kapitału w kierunku bezpiecznych aktywów i umocnienie między innymi złota, które testuje najwyższe poziomy od 3 tygodni. Zdaniem analityków cechy nowej, cyfrowej bezpiecznej przystani posiada również Bitcoin, który ponownie podąża za umacnianiem się jena, złota oraz franka tradycyjnie identyfikowanych jako stabilne instrumenty na niebezpieczne czasy.

– Bitcoin podobnie jak złoto reaguje na najnowsze doniesienia o koronawirusie wzrostowym sentymentem, dlatego oczekiwałbym ponownego testu poziomu 9 tysięcy dolarów na początku bieżącego tygodnia – komentował Bączkowksi.

Kurs BTC rósł silniej w weekend i kontynuuje aprecjację również w poniedziałek pokonując poziom 8500 dolarów ponownie zwiększając nadzieje traderów na test psychologicznego oporu, wypadającego właśnie na wysokości 9 tysięcy dolarów.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułSzukamy, analizujemy, gramy” sentyment 27.01.2020 EUR/USD i USD/JPY
Następny artykułPoranek z rynkami – Waluty, surowce, DAX oraz metale szlachetne 27.01.2020 [WIDEO]
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here