Naga MarketsBitcoin powyżej (chwilowo) 11 tys. USD. Kurs BTC testował poziom z 3 wrześniaŚrodowa sesja była dla rynku Bitcoina trzecim dniem wzrostów w rzędu, który ostatecznie kończył się zyskiem o 1,6%, jednak chwilowo przynosił również test poziomu 11 tysięcy dolarów, najwyższego od początku marca. W czwartek kurs BTC nieznacznie koryguje i traci 0,7%, jednak notowania utrzymują się nad 50-okresową średnią ruchomą, która od ostatnich 2 tygodni pełniła rolę ważnego oporu.

  • W czwartek liderem wzrostów na rynku kryptowalut pozostają Ether i XRP rosnące w skali dobowej o ponad 4% oraz 2,8%
  • Po stronie spadkowiczów nadal wyróżniają się Chainlink i TRON tracące 2,5% oraz 2,3%
  • Bitcoin wybija w tym tygodniu dwa ważne opory i jest coraz bliżej testu minimów z sierpnia, które stanowią górne ograniczenie obecnego zakresu

Bitcoin powróci powyżej dołków z sierpnia? Kurs BTC po teście 11 tys. USD

Na luksemburskiej giełdzie Bitstamp cena Bitcoina w środę dochodziła do poziomu 11,1 tys. USD, najwyższego od 3 września. Czwartek to co prawda skromna korekta, notowania utrzymują się jednak wyraźnie powyżej wybijanego w poniedziałek zakresu ruchu bocznego oraz 50-okresowej średniej ruchomej. W efekcie przed kursem BTC ostateczny opór bieżącego układu, a mianowicie poziom minmów z sierpnia wypadający tuż nad strefą 11,1 tys. USD.

Jeżeli kurs BTC pokonałby wspomnianą strefę, wtedy ponownie otwiera sobie drogę do dalszych wzrostów w kierunku 12 tys. USD.

Bitcoin w środę wyraźnie rósł. Źródło: Tradingview.com
Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Altcoiny: mieszana sytuacja wśród głównych kryptowalut

Chociaż Bitcoin oraz jego główne forki osuwają się nieznacznie w czwartek, to część rynku notuje silniejsze wzrosty. Oprócz wymienionych we wstępie XRP oraz ETH, są to między innym EOS, czy też Cardano.

Jak widać jednak na poniższej mapie cieplnej rozkład sił pomiędzy bykami i niedźwiedziami jest 17 września dosyć mieszany. Wskaźnikiem przewagi rynkowej może być jednak łączna kapitalizacja całego ekosystemu, która rośnie skromnie o 0,3%.

Coin360.com

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here