Naga MarketsBitcoin powyżej 9400 dolarów, kurs BTC najwyżej od niemal 3 miesięcy!W trakcie wtorkowej sesji Bitcoin rósł o prawie 6%, dynamicznie wybijając psychologiczny poziom 9 tysięcy dolarów i pokonując go o ponad 400 dolarów. W efekcie kurs BTC testował na luksemburskiej giełdzie Bitstamp 9429,99 dolarów, czyli najwyższe wartości cenowe od początku listopada ubiegłego roku. Najstarsza z kryptowalut powraca do zakresu cenowego z połowy ostatniego kwartału zwiększając swoje szanse na przetestowanie ważnego poziomu 10 tysięcy dolarów.


Pozytywne nastroje widać również na rynku altcoinów, gdzie dwucyfrowe wzrosty (w gronie 20 największych tokenów) notują Ethereum Classic, TRON oraz Cardano, podbijając łączną kapitalizację rynku do niemal 260 miliardów dolarów, najwyższego poziomu od września 2019.

Bitcoin na nowych szczytach w 2020 rozbudza oczekiwania inwestorów. Czy kurs BTC przetestuje 10 tysięcy dolarów?

Od początku roku do środowych maksimów kurs Bitcoina zyskuje 30% zwiększając w tym czasie swoją wartość o ponad dwa tysiące dolarów. Wtorkowe pokonanie kolejnej strefy oporu wyznaczanej przez dołki z ubiegłorocznych wakacji oraz okrągły poziom 9 tysięcy dolarów rozpala oczekiwania traderów liczących na dalsze wzrosty i test poziomu 10 tysięcy dolarów, gdzie w 2019 wypadała bardzo ważna strefa wsparcia. BTC porusza się poniżej tej istotnej granicy od pięciu miesięcy, a jej wbicie jest warunkiem koniecznym do ponownej próby osiągnięcia wyższych pułapów cenowych, w tym 14 tysięcy dolarów obserwowanych w czerwcu ub.r.

Nie wybiegając jednak tak daleko w przyszłość i analizując fakty, na poniższym wykresie widać, że Bitcoin pozostawia w tyle jedną krótkoterminową konsolidację i powraca do przedziału konsolidacji październikowo-listopadowej, której górne ograniczenie to właśnie psychologiczna granica 10 tysięcy. Zaburzeniem scenariusza wzrostowego byłby powrót pod obecne wsparcie, które na przestrzeni 2019 co najmniej trzykrotnie zapewniało kupującym ochronę przed naporem zleceń sprzedażowych.

Bitcoin nie był tak wysoko od początku listopada. Źródło: Tradingview.com
Bitcoin nie był tak wysoko od początku listopada. Źródło: Tradingview.com

Ethereum Classic, TRON i Cardano z dwucyfrowymi zyskami, rynek altcoinów na zielono

Ostatnie 24 godziny na rynku kryptowalut przyniosły pozytywne zmiany, pozwalając łącznej kapitalizacji wzrosnąć o kolejne 3,5% do poziomu prawie 260 miliardów dolarów, obserwowanego ostatni raz we wrześniu 2019. Liderami aprecjacji są Ethereum Classic (ETC), Tron (TRX) oraz Cardano (ADA), rosnące kolejno o 18%, 13% oraz 12%. W gronie 20 największych altcoinów wyróżnia się również Bitcoin Cash rosnący o niemal 7,5% i zbliżający się ponownie w okolice 400 dolarów.

Ethereum Classic wybija natomiast tegoroczne maksima osiągane tuż nad poziomem 12 dolarów i testuje półroczne szczyty na wysokości poziomów z przełomu sierpnia i września ubiegłego roku. Co prawda do osiągnięcia historycznego ATH na poziomie 48 dolarów nadal sporo brakuje, jednak od początku stycznia ETC rośnie o niemal 200% zapewniając sobie jedenastą pozycję na liście altcoinów o największej kapitalizacji:

Lista altcoinów, wzrost dobowy. Źródło: Coinpaprika.com
Lista altcoinów, wzrost dobowy. Źródło: Coinpaprika.com


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs złota stabilny, indeks S&P 500 koryguje o 1%. Jak kształtują się kursy walut?
Następny artykułZapiski giełdowego spekulanta: Energa – trzyma się 7 zł
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here