Naga Markets

Bitcoin powyżej 60 tys. dol. najbardziej aktywny. 1,9 mln BTC w ruchuOd momentu gdy bitcoin osiągał historyczne maksima w listopadzie i testował poziom niemal 70 tys. dol., na rynku widać wzmożoną realizację zysków. Chociaż analiza on-chain sugeruje, że rynek będzie w stanie przyjąć jeszcze sporo obecnej dystrybucji, to spadek notowań BTC/USD w okolice 56 tys. dol. spowodował, że inwestorzy zaczęli niepokoić się o przyszłość aktywa. Czy realizacja zysków zostanie zatrzymana?

Najwięcej BTC w 2021 roku było przesuwanych powyżej wartości 60 tys. dol.

UTXO Realized Price Distribution (URPD) pokazuje, po jakich cenach został utworzony obecny zestaw Bitcoin UTXO, tj. każdy słupek na poniższym wykresie pokazuje ilość istniejących BTC, które ostatnio poruszały się w określonym zakresie cenowym.Istnieją różne skupiska monet z kluczowych poziomów w całym 2021 roku, a największym z nich jest 1,9 miliona BTC poruszających się między przedziałem 60-68 tys. dol. Ta górna część podaży może stanowić opór w nadchodzących tygodniach, jeśli posiadacze znajdujących się w stracie monet będą chcieli wyjść na prowadzenie, to jest znaleźć się w zysku.

Bitcoin powyżej 60 tys. dol. najbardziej aktywny. 1,9 mln BTC w ruchu
Największy pakiet wydanych monet znajduje się obecnie w najwyższym przedziale cenowym, od 60 do 68 tys. dol. Źródło: Glassnode

UTXO, czyli Unspent Transaction Output (niewykorzystany wydatek transakcji), to system księgowy w protokole dla blockchainów, takich jak Bitcoin czy Litecoin. Wszystkie niewydane jednostki rodzimej waluty są przechowywane na listach UTXO, które znajdują się w portfelach/kluczach prywatnych użytkowników. UTXO jest poniekąd odpowiednikiem banknotu dolarowego (np. 5, 10, 20 USD itd.), choć może mieć dowolny nominał rodzimej waluty blockchain.

W kryptowaluty w formie CFD możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ CFD NA KRYPTOWALUTY

Krótkoterminowi gracze na rynku bitcoina dynamicznie realizują zyski

Posiadacze krótkoterminowi (STH) są najbardziej wrażliwi na akcję cenową ze względu na kombinację wyższych względnych kosztów bazowych, wyższych preferencji czasowych i potencjalnie niższego stopnia przekonania do utrzymywania aktywów w dłuższym terminie. Akcja cenowa z ostatnich tygodni nie była wyjątkiem, gdyż STH odegrały rolę w ustanowieniu zarówno lokalnych szczytów, jak i dołków:

  • STH-SOPR wzrósł do 1,1 w pobliżu szczytów tygodnia, co jest historycznie wysoką wartością i jest związane z dużą ilością realizacji zysków.
  • STH-SOPR spadł poniżej 1 w pobliżu dołków tygodnia, wartości, która historycznie odbija się od ceny podczas hossy, gdy baza kosztowa STH jest testowana i najsilniejsi kupujący kapitulują.
  • STH-SOPR pozostający poniżej 1 przez dłuższy okres byłby sygnałem dla uczestników rynku, aby zachować ostrożność i zwiększyłby prawdopodobieństwo utrzymywania się spadków
  • Wartości STH-SOPR w skali makro pozostają stosunkowo płaskie w porównaniu z początkiem zwyżki cen z 2021 r., co być może sygnalizuje, że rynek nie jest jeszcze przesycony nadmierną chęcią realizacji zysków. Jest to bardziej konstruktywna obserwacja średnioterminowa, niż istotna teza wyciągana w tym momencie.
Bitcoin powyżej 60 tys. dol. najbardziej aktywny. 1,9 mln BTC w ruchu
Wskaźnik dla rynku bitcoina o nazwie STH-SOPR. Krótkoterminowi posiadacze w ostatnich tygodniach mocniej realizowali zyski, gdy bitcoin osiągał historyczne maksima. Źródło: Glassnode.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


Poprzedni artykułKup bitcoina (BTC) teraz, radzi trzeci najbogatszy miliarder w Meksyku
Następny artykułNotowania złotego czekają na szacunki inflacji CPI dla Polski. Przegląd wydarzeń następnego tygodnia
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here