Naga MarketsBitcoin powyżej 59 tys. dol.! Kurs BTC ustanawia nowe ATHWeekendy na rynku kryptowalut, gdy aktywność inwestorów jest zdecydowanie mniejsza, są momentami, gdy miejsce mogą mieć nieprzewidywalne ruchy w obu kierunkach: zarówno silne spadki, jak i wzrosty. Tym razem sobota okazuje się przychylna dla HODL-erów (trzymających BTC w długim terminie), a bitcoin rośnie o ponad 3,6% wybijając poziom 39 tys. dol. pierwszy raz w historii i ustanawiając nowe rekordowe szczyty (ATH).

  • Bitcoin w sobotę na giełdzie Bitstamp testował poziom 59,5 tys. dol., najwyższy w historii
  • Tym samym pokonał szczyt z 21 lutego, który ustanawiał na wysokości poziomu 58,3 tys. dol.
  • Razem z bitcoinem rośnie szeroki rynek cyfrowych aktywów, a jego łączna kapitalizacja wzrasta o 4,5% do poziomu 1,7 bln dol.

Bitcoin z nowym rekordem. Kurs BTC rośnie o ponad 100% w tym roku

Kolejna wzrostowa cegiełka sprawia, że bitcoin nie tylko ustanawia historycznie najwyższe poziomy, ale również podwaja swoją wartość od początku roku. 1 stycznia za jednego BTC płacono 29 tys. dol., a obecna wycena jest wyższa o 105%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Bitcoin na wykresie dziennym. Źródło: Tradingview.com

Nominalnie powyższa wartość robi jednak jeszcze większe wrażenie. Oznacza to, że bitcoin w przeciągu niespełna trzech miesięcy drożał o 30 tys. dol.

W ślad za największą i najstarszą kryptowalutą podążają również inne aktywa. Drugi pod względem kapitalizacji ether (ETH) rośnie o 4,2% i testuje poziom 1844 dol., jednak nadal daleko mu do historycznych szczytów ustanawianych 20 lutego (2040 dol.). Razem z BTC nowe ATH ustawia dzisiaj między innymi Wrapped Bitcoin (WBTC) fork oryginalnego bitcoina, który jest obecne 14. tokenem pod względem kapitalizacji.

Bitcoin zakończył konsolidację? Znany analityk najprawdopodobniej miał rację

Jeden z najbardziej znanych analityków kryptowalut informował w czwartek, że ruch boczny na BTC jest już „prawie zakończony”. Na potwierdzenie jego słów nie trzeba było długo czekać. Jeżeli bitcoin zamknie weekend powyżej dotychczasowego ATH będzie to oficjalnie oznaczało wyjście z konsolidacji i otworzy drogę do dalszej aprecjacji.

W serii tweetów datowanych na piątek 11 marca, Willy Woo wskazał wiele czynników on-chain sugerujących zbliżający się, świeży ruch wzrostowy cen BTC.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kur euro | ropa naftowa notowania | dji index | usd online | biomed lublin notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here