Naga MarketsBitcoin powyżej 58 tys. dolarów! Kryptowaluta BTC 100% w górę w trzy miesiącePo poniedziałkowym wybiciu poziomu 57 tys. dol., bitcoin (BTC) konsolidował przez trzy dni poniżej kolejnej „równej” strefy oporu, którą pokonuje w trakcie czwartkowej sesji. Kurs BTC/USD w dniu 14 października na luksemburskiej giełdzie Bitstamp ustanawia nowe kilkumiesięczne maksima, testując 58 550 dol. Tym razem w ślad za BTC podążają również inne kryptowaluty, które pozostawały uśpione w ostatnich dniach.

  • Razem z bitcoinem rośnie między innymi ethereum (ETH) zyskując 4,9% i testując poziom 3639,57 dol.
  • Binance coin (BNB) rośnie o prawie 8% w ujęciu dobowym, cardano (ADA) i xrp (XRP) o 4%, a polkadot (DOT) odbija o ponad 20%
  • Silniejsze wzrosty widać również na rynku litecoina (LTC), gdzie aprecjacja przekracza 6%
  • W efekcie łączna kapitalizacja rynku kryptowalut zwiększa się o 4% do poziomu 2,45 bln dol.
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Bitcoin pogłębia pięciomiesięczne maksima. Kryptowaluta wybija poziom 58 tys. dol.

W środę bitcoin skorzystał ze słabości dolara i rósł o 2,46%, czyli o 1400 dolarów, jednak kryptowalucie nie udało się zamknąć powyżej poziomu 58 tys. dol. Kontynuacja umocnień była jednak widoczna również w czwartek w nocy, dzięki czemu BTC/USD testował poziom 58 550 dol. i pogłębiał swoje pięciomiesięczne maksima.Warto zauważyć, że od dołków lipcowych, kiedy za jednego BTC płacono mniej niż 30 tys. dol., wartość kryptowaluty wzrosła już niemal dwukrotnie, po drodze notując jedną silniejszą korektę spadkową na przestrzeni września, który sezonowo jest jednym z gorszych miesięcy dla bitcoina.

Bitcoin powyżej 58 tys. dolarów! Kryptowaluta BTC 100% w górę w trzy miesiące
Bitcoin na wykresie dziennym. Kurs BTC/USD

Ożywienie kryptowalut w ciągu ostatniego tygodnia oddzieliło się od rynków akcji, z bitcoinem na czele z prawie 18% wzrostem cen w skali miesięcznej. Tymczasem S&P 500 spada o około 4% od rekordowego poziomu z września, aczkolwiek z mniejszą zmiennością cen niż kryptowaluty.

Bitcoin znajduje się obecnie w odległości około 10% od najwyższego poziomu cenowego wszech czasów w okolicach 64 tys. dol., co oznacza gwałtowne odbicie od prawie pięćdziesięcioprocentowego drowdownu (spadku od szczytu do dołka) dwa miesiące temu. Szybkość odzyskiwania poziomów cenowych jest znacznie większa niż S&P 500, który w ciągu ostatnich trzech miesięcy przyniósł ujemne zyski w porównaniu z prawie 70% wzrostem BTC w tym samym okresie.

Kryptowaluta od początku października zyskuje już ponad 32%, do tej pory nie pobudzało to jednak rajdu na rynku altcoinów. Teraz jest jednak inaczej i główne aktywa kryptowalutowe rosną wraz z BTC w przeciągu ostatniej doby.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Ethereum odzyskuje siły, polkadot z mocnym wystrzałem w kierunku północnym

Druga pod względem kapitalizacji kryptowaluta ethereum (ETH), rośnie w czwartek o 0,65% i testuje poziom 3665,64 dol., w ujęciu dobowym zyski sięgają natomiast niemal 5%. Notowania nadal utrzymują się w połowie obecnego kanału zmienności (pomiędzy szczytami z września w okolicach 4 tys. dol., a dołkami z końca tego samego miesiąca pod 3 tys. dol.), poniżej oporu wyznaczanego przez lokalny szczyt z 16 września i 8 października.

Bitcoin powyżej 58 tys. dolarów! Kryptowaluta BTC 100% w górę w trzy miesiące
Ethereum na wykresie dziennym. Kurs ETH/USD

Polkadot wyznacza datę oczekiwanych aukcji parachain: proces ten rozpocznie się w przyszłym miesiącu 11 listopada i zadecyduje, które projekty otrzymają sloty na budowę w sieci Polkadot.

invest

Ostatnimi technicznymi krokami do wykonania przed uruchomieniem parachain na Polkadot była finalizacja sporów dotyczących parachain i pełny audyt kodu Polkadot, z których oba zostały już zakończone, według założyciela Polkadot Roberta Habermeiera.

Informacja spowodowała, że wykres DOT/USDT wystrzelił w górę o ponad 20% i testował poziom 43,22 dol., najwyższy od maja bieżącego roku.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cdr akcje rekomendacje | datawalk akcje notowania | kurs akcji dino | famur akcje | kurs 11bit | datawalk kurs akcji | dax futures notowania |


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here