Naga MarketsKryptowaluta CardanoFirma Voyager Digital przeprowadziła badanie Digital Asset Investor Sentiment Survey, z którego wynika, że inwestorzy detaliczni w Stanach Zjednoczonych są bardziej byczo nastawieni do Cardano (ADA) niż do Bitcoina (BTC). Niemniej jednak, aż 80 proc. inwestorów indywidualnych planuje w marcu kupić więcej BTC.

  • Inwestorzy detaliczni w USA bardziej przychylni Cardano niż Bitcoinowi
  • Ośmiu na dziesięciu amerykańskich inwestorów detalicznych zamierza w marcu kupić więcej BTC

Bitcoin już nie jest najpopularniejszą kryptowalutą 

Badanie Digital Asset Investor Sentiment Survey wykazało, że 31,8 proc. ankietowanych inwestorów określiło się jako “najbardziej byczo nastawionych” do Cardano, w porównaniu z 22,2 proc. w przypadku Bitcoina.

Te artykuły również Cię zainteresują
Źródło: Voyager Digital

Warto w tym miejscu wspomnieć, że notowania Cardano wzrosły pod konnic lutego br. do rekordowego poziomu 1,4850 USD, stając się na chwilę trzecią co do wielkości (pod względem kapitalizacji) krypo walutą na świecie.

Jak widać na powyższym wykresie, trzecie i czwarte miejsce w ankiecie przypadło Ethereum, z wynikiem 12,2 proc., oraz Polkadot, z wynikiem 6,3 proc..

– To wyraźnie pokazuje entuzjazm, jaki nasza baza użytkowników ma w stosunku do kryptowalut, zarówno z perspektywy inwestycyjnej, jak i handlowej – powiedział Steve Ehrlich, dyrektor generalny Voyager Digital, w rozmowie z Decrypt dodając, że patrzenie, jak Cardano wyprzedza Bitcoina było naprawdę dużym zaskoczeniem.

Zdaniem Ehrlicha, wyniki ankiety pokazują również, że przestrzeń kryptowalutowa stała się prawdziwie zróżnicowanym ekosystemem, z rosnącą liczbą cyfrowych aktywów do wyboru dla inwestorów.

Na uwagę zasługuje również fakt, że mimo niedawnego spadku notowań BTC o ponad 15 tysięcy dolarów, co stanowiło ponad 26 proc., inwestorzy detaliczni pozostają optymistycznie nastawieni do perspektyw tego aktywa. Badanie, w którym wzięło udział 1 385 respondentów w Stanach Zjednoczonych, wykazało, że większość inwestorów oczekuje, że cena Bitcoina wzrośnie między 51 tysięcy dolarów a 60 tysięcy dolarów do końca marca. Ponadto, aż 80 proc. ankietowanych planuje kupić więcej BTC w tym miesiącu, co w naturalny sposób wspiera ostatnie wzrosty, dzięki którym cena BTC wróciła powyżej 56 tysięcy dolarów.

Tylko jeden na pięciu respondentów uważa, że Bitcoin jest obecnie w “bańce”. Mimo to Większość inwestorów uważa, że w przypadku nadejścia rynku niedźwiedzia, cena BTC spadnie jedynie o 20-40 proc. Niemniej jednak, 60 proc. respondentów jest przekonanych, że Bitcoin i inne cyfrowe aktywa reprezentują największy magazyn wartości, przewyższając metale szlachetne, takie jak złoto (8 proc.), akcje (6 proc.) i obligacje skarbowe (1 proc.).

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed akcje | kurs funt | prognoza dla dolara | akcję pgnig prognozy 2020 | eur/usd wykres |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułVixa Games o planach wejścia na GPW. Rozmowa Comparic24.tv z prezesem Juliuszem Mićko
Następny artykuł“Maluchy” z Wall Street dają sporo zarobić, pokazuje Krzysztof Socha z Esaliens TFI
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here