Naga MarketsBitcoin powyżej 52 tys. dol. niezagrożony. Jeff Ross celuje w 100 tys. dol. za BTCCena bitcoina cofnęła się o ponad 10% po nowych rekordowych szczytach ustanowionych w weekend, jednak według jednego z menedżerów kapitałowych Jeffa Rossa, prezesa Vailshire Capital, tak długo jak kryptowaluta utrzyma się nad poziomem 52 tys. dol. zachowana zostanie akcja cenowa w ramach długoterminowego byczego (wzrostowego) kanału. Jeśli tak się stanie, pierwsza w historii kryptowaluta pozostanie na dobrej drodze do osiągnięcia poziomu 100 tys. dol. w nadchodzących miesiącach.

  • Jeff Ross patrzy na wykres bitcoina od strony technicznej i rysuje na nim wzrostowy kanał równoległy
  • Jego dolna linia wyznacza obecnie dynamiczne wsparcie na wysokości poziomu 52 tys. dol.
  • Tak długo jak bitcoin nie spadnie poniżej, trend wzrostowy nie jest zagrożony zdaniem menedżera kapitałowego

Bitcoin musi utrzymać byczy kanał trendu na poziomie 52 tys. dol.

Spekulacje na temat ceny bitcoina zmieniły się z eksplozji w kierunku nowych szczytów na korektę. Wiodąca kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej straciła ponad 10% w gwałtownym ruchu obserwowanym w poniedziałek, co zdaniem analityków może być początkiem głębszego spadku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jednak tak długo, jak cena BTC utrzymuje się powyżej 52 tys. dol., tak długo równoległy kanał wzrostowy nie powinien być zagrożony, wynika z analizy Jeffa Rossa, prezesa Vailshire Capital.

Techniczny kanał trendu wzrostowego, zgodnie z wykresem Rossa, rozpoczął się od wybicia powyżej dawnego maksimum na poziomie 20 tys. dol. Od tego czasu cena porusza się w ramach rosnącej struktury, doprowadzając aktywo do ceny trzykrotnie przekraczającej dawny szczyt.

Bitcoin porusza się w kanale wzrostowym, którego wsparcie pokrywa się z poziomem 52 tys. dol. Źródło: Tradingview.com

Korekta BTC w ramach większego trendu byka, droga do 100 tys. niezagrożona

Ross twierdzi również, że jeśli kanał wzrostowy się utrzyma, cena bitcoina jest na dobrej drodze do osiągnięcia pułapu 100 tys. dol. lub wyższego w nadchodzących miesiącach, wszystko w oparciu o obecny obraz techniczny.

Od strony fundamentalnej Ross dodaje, że wskaźniki on-chain takie jak wzrost adresów i aktywność blockchain są bycze, a środowisko makroekonomiczne jest pozytywnie nastawione do bitcoina. Komentarz prawdopodobnie odnosi się do faktu, że rząd Stanów Zjednoczonych właśnie wydał kolejny pakiet stymulacyjny o wartości łącznie 1,9 bln dol., w ramach którego czeki o wartości 1400 dol. zaczną pojawiać się na kontach potencjalnych inwestorów kryptowalutowych w tym tygodniu.

Trwająca ekspansja podaży monetarnej oraz świeży i wolny kapitał gotowy do napływu na rynek kryptowalut, może utrzymać wzrost cen.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania dax | notowania sp500 | notowania bitcoin | dax notowania na żywo | kurs euro notowania |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here