Naga Marketsbitcoin płonie
Kurs BTC “płonie” we wtorek, zyskując najsilniej od wielu miesięcy

W trakcie wtorkowej sesji notowania Bitcoina zyskiwały w przeciągu zaledwie dwóch godzin niemal 1000 dolarów umacniając się o 22% i testując okrągły poziom 5 tysięcy dolarów na luksemburskiej giełdzie Bitstamp. O godzinie 08:45 kurs BTC oddaje część zysków i za jednego płacono 4670 dolarów (+12%). Co spowodowało nagłą aprecjację najstarszego z cyfrowych aktywów?


Bitcoin z nagłym skokiem zmienności, kurs BTC najwyżej od 5 miesięcy

W szczytowym momencie swoich wtorkowych wzrostów Bitcoin testował okolice 5100 dolarów – poziom ostatni raz obserwowano niemal pięć miesięcy temu w trakcie listopadowej przeceny BTC. Dynamiczna i niespodziewana aprecjacja pozwoliła nie tylko wybić konsolidację z 2019 roku, ale również 200-okresową średnią ruchomą. Kurs BTC znajdował się powyżej ostatni raz w trakcie zeszłorocznych wakacji:

kurs BTC h1
Bitcoin silnie w górę w dwie godziny, oddaje już jednak część zysków. Kurs BTC H1, Tradingview

Pozytywna zmiana sytuacji na Bitcoinie przełożyła się oczywiście na aprecjację rynku altcoinów. W efekcie Ethereum i Ripple zyskują ponad 5%, EOS 8,50%, Litecoin niemal 12%, a Bitcoin Cash 7,60%. W tym momencie w czołówce rynku ciężko doszukiwać się jakiegokolwiek aktywa, które traci. W związku z tym kapitalizacja całego rynku pokonała poziom 160 miliardów dolarów, co jest najwyższym poziomem od połowy listopada 2018 r.

kapitalizacja rynku krypto
Łączna kapitalizacja rynku kryptowalut, Coinpaprika

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Spekulacja, insider trading, czy aktywność wielorybów? Rynek szuka powodu wzrostów BTC

Od wtorkowego poranka trwają spekulacje, co wywołało nagłą aprecjację kursu BTC. Jako główne tezy podawane są ruchy spekulacyjne, potencjalny insider trading lub wzmożona aktywność wielorybów. Chociaż jak na razie analitycy i eksperci nie podają konkretnych powodów niespodziewanej zmiany tendencji, to dzisiejszy ruch niewątpliwie był długo wyczekiwany przez sympatyków rynku kryptowalutowego:

Bitcoin D1
Bitcoin w ujęciu długoterminowym. Kurs BTC D1, Tradingview

„Wygląda na to, że Prima Aprilis poprawił nastroje na rynkach. Ruch budował się mozolnie od jakiegoś czasu, a pokonanie okrągłego poziomu 4 tysięcy dolarów, a następnie 4200 dolarów okazało się kluczowe. Reszta to już historia” – komentował na Twitterze analityk eToro, Mati Greenspan.

Zobacz również: Bitcoin zalicza najlepszy kwartał od końca 2017 rokutokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułZapiski giełdowego spekulanta: GPW – wysoka dywidenda i ambitne cele
Następny artykułKanadyjska policja zamroziła 22 mln USD z ICO
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here