Naga MarketsBitcoin powyżej 40 tys. USD. BTC ma szansę na najlepszy tydzień od 2017 rokuCena Bitcoina przełamała w połowie grudnia magiczną barierę 20 tysięcy USD. Od tego czasu najstarsza kryptowaluta wyznacza coraz to nowe maksima. Dziś ma szansę zakończyć dzień ponad poziomem 40 tys. USD. Tydzień na rynku krypto trwa do niedziel i być może zobaczymy kolejny rekord pod względem tygodniowych wzrostów.

  • Ponad 3 lata temu, pod koniec grudnia 2017 roku na BTC nastąpił krach
  • Przed szczytem cena Bitcoina rosła w tydzień nawet ponad 30 proc.
  • Obecnie na notowaniach BTC/USD również obserwujemy ogromny wzrost

Bitcoin będzie miał najlepszy tydzień od ponad 3 lat?

Notowania Bitcoina są na dobrej drodze do największego tygodniowego wzrostu od czasu ostatniej bańki na Bitcoinie, która osiągnęła swój szczyt około trzy lata temu, przed spektakularnym krachem.

Te artykuły również Cię zainteresują
Według danych z giełdy Bitstamp, w ubiegłym tygodniu kurs BTC/USD wzrósł o nieco ponad 26%. W tym tygodniu z ceną maksymalna w momencie publikacji na poziomie 41.802 USD udałoby się nieznacznie poprawić ten wynik. Tym samym wzrosłyby szansę na najmocniejsze tygodniowe wzrosty od euforycznego rajdu z 2017 roku.

Kryptowaluty stają się symbolem zarówno żywiołowości na rynkach finansowych, jak i obawy, że tempo zysków jest niezrównoważone. Zwolennicy Bitcoina postrzegają go jako dojrzewający składnik aktywów, który zapewnia zabezpieczenie przed słabością dolara i ryzykiem inflacji. Inni natomiast martwią się, że wzrost odkleił się od rozsądku i napędzany jest ogromnymi pakietami bodźców fiskalnych i monetarnych.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Łączna wartość rynku kryptowalut po raz pierwszy w tym tygodniu przekroczyła 1 bilion dolarów, po pięciokrotnym wzroście w ubiegłym roku. Dane pochodzą z trackera CoinGecko i obejmują ponad 6000 kryptowalut.

Rich Ross, strateg techniczny w Evercore ISI uważa, że potencjał dla “wzrostów w historycznych proporcjach” sugeruje dalsze zakupy na Bitcoinie oraz Ethereum. Z drugiej jednak strony perspektywa ta przypomina “tulipanową manię” z XVII wieku.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here