Naga MarketsBitcoin powyżej 40 tys. i ethereum nad 2800 to "kupno dołka", twierdzi Mike Novogratz
Mike Novogratz

Bitcoin (BTC) nie sprawi, że prezes Galaxy Digital Mike Novogratz będzie „nerwowy”, chyba że kryptowaluta spadnie poniżej 40 000 dolarów, zdradził stacji CNBC popularny inwestor.Bitcoin w dobrej kondycji, Novogratz mówi o kupnie dołka na BTC/USD

Pomimo chwiejącego się otoczenia makroekonomicznego nad Chinami i bitcoina tracącego w tym tygodniu nawet 10%, wśród znanych komentatorów branży kryptowalutowej niewiele jest niedźwiedzich głosów.

Novogratz nie jest tutaj wyjątkiem twierdząc, że spadek cen był raczej zdrowym ruchem korekcyjnym dla rynku, który spędził kilka miesięcy w trybie „tylko w górę”.

– Myślę, że rynek stał się trochę zbyt wzrostowy. Wiadomości z Chin przestraszyły ludzi – powiedział, zauważając obawy dotyczące działalności regulacyjnej w USA.

W perspektywie krótkoterminowej „bardzo ważnymi poziomami do obserwacji” są 40 000 USD dla bitcoina i 2800 USD dla tokenu ether (ETH) sieci Ethereum.

– Tak długo, jak te poziomy się utrzymują, myślę, że rynek jest w dobrej formie – kontynuował.

Patrząc jednak poza działania rynkowe, bazowy popyt ze strony inwestorów instytucjonalnych pozostał nietknięty.

invest

– Nie widzę nic poza zaangażowaniem i aktywnością ze strony naszych klientów inwestycyjnych i korporacyjnych – komentował Novogratz podsumowując, że nie jest zdenerwowany kryptowalutami.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Ray Dalio dołącza do debaty o „wartości” Bitcoina

Inne głosy instytucjonalne były w międzyczasie bardziej stonowane w ostatnich dniach. W podobnym wystąpieniu w mediach Ray Dalio z Bridgewater Associates podkreślił, że BTC ma raczej „umową” niż wewnętrzną wartość, mimo że sam jest inwestorem kryptowalutowym.

Regulacje jego zdaniem, mogą nadal „zbić” wartość kryptowaluty, między innymi przez działania w USA.

Dalio mimo to znacznie złagodził swoje stanowisko w sprawie BTC, odkąd po raz pierwszy zaczął o nim publicznie wspominać i dokonywać alokacji.

– Możemy wdać się w filozoficzne debaty na temat tego, czym jest wartość. Obraz Matisse’a może osiągnąć 100 milionów dolarów, ponieważ niewielka ilość ludzi decyduje, że jest wart 100 milionów dolarów. Ponad 150 milionów ludzi na całym świecie zdecydowało natomiast, że BTC jest coś wart. Dla mnie to wystarczy – powiedział Novogratz o prawdziwej wartości bitcoina.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena akcji datawalk | akcje celon pharma | kurs lewa złoty | mercator cena akcji | pzu akcje | pge akcje prognozy | akcje bml |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here