Naga MarketsMoneta Bitcoin (BTC)W trakcie poniedziałkowej sesji na rynku terminowym najstarsza z kryptowalut, Bitcoin, przełamała kurs 4 tysięcy dolarów pierwszy raz od początku stycznia, co jest niezwykle istotnym ruchem po tygodniach obserwowania braku wyraźniejszych trendów oraz wąskiej konsolidacji. Kurs BTC na giełdzie CBOE (kontrakt XBT) testował poziom powyżej okrągłego oporu, ostatecznie zamykał się jednak w jego zakresie.


Kurs BTC z szansą na dalsze wzrosty? Bitcoin testuje okrągły pzoiom

„Okrągłe, psychologiczne poziomy są niezwykle ważne. Wybicie 4 tysięcy dolarów z całą pewnością pomogłoby notowaniom Bitcoina” – stwierdził Tom Lee z Fundstrat Global Advisors, jeden z największych byków kryptowalutowych na amerykańskiej Wall Street. Jego zdaniem pojawia się coraz więcej czynników, które mają pozwolić Bitcoinowi odbudować straty, Jednym z nich jest spadek kursu dolara, który nie jest już tak silny jak przed rokiem oraz odbicie na wschodzących rynkach akcji. Co więcej, wokół kryptowalut powstaje coraz więcej regulowanej infrastruktury, nowych funduszy inwestycyjnych oraz emerytalych.

Kurs BTC na wykresie D1. Bitcoin testował poziom 4 tysięcy USD. Źródło: Tradingview.com
Kurs BTC na wykresie D1. Bitcoin testował poziom 4 tysięcy USD. Źródło: Tradingview.com

„Bieżący rok pozwoli naprawić rynek cyfrowych aktywów. Kilka ostatnich miesięcy 2018 przyniosło dyanmiczną wyprzedaż BTC w związku z ciągłymi wojnami i hard forkami, między innymi Bitcoin Cash. 2019 powinien być rokiem, w którym rynek zaczyna budować wyższe premie za ryzyko, pozwalając na wybicie dołków” – dodawał Lee.

Jednocześnie jednak uspokaja, że dopóki cena nie powróci nad 200-okresową średnią ruchomą (która w tym momencie plasuje się na wysokości poziomu 5650 dolarów), ciężko mówić o trwałym odwróceniu trendu. Jej pokonanie musiałoby się pokryć z wybiciem okolic 6 tysięcy dolarów gdzie przebiegają minima wrześniowo-październikowe. Do tak silnych ruchów jednak nadal daleka droga.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here