Naga MarketsW trakcie sesji 24 maja (środa) notowania BTC/USD według wyceny giełdy Bitstamp po raz pierwszy w historii pokonały pułap 2300 dolarów za jedną wirtualną monetę, testując jednocześnie poziom 2400. Powodem mają być rozmowy na temat technologii Segregated Witness (SegWit).


Porozumienie w sprawie skalowalności sieci Bitcoin

Za najnowsze wzrosty odpowiada Digital Currency Group, zrzeszająca 56 przedsiębiorstw z 21 różnych krajów związanych bezpośrednio z technologią blockchain. Podczas nowojorskiej konferencji miały one zgodzić się na 2MB hard forka, co powinno ograniczyć rosnące koszty transakcyjne i zwiększyć konkurencyjność Bitcoina wobec innych, coraz popularniejszych kryptowalut.

BTC/USD M30

Jeżeli chodzi o samą aktywację SegWitu, to utrzymanie obecnego tempa rozmów może pozwolić na wprowadzenie rozwiązania jeszcze w trzecim kwartale bieżącego roku. Powinno to utrzymać pozytywne nastroje wśród społeczności i przekładać się na dalszą aprecjację wirtualnej waluty. Część analityków już teraz sugeruje, że w kolejnych miesiącach cena BTC/USD może wzrosnąć o kolejne 1200USD do poziomu 3500.

BTC/USD H1 – na wykresie godzinowym obserwowaliśmy re-test nowych szczytów od góry, który jak na razie okazał się niezwykle skuteczny

Techniczne kwestie, które niesie ze sobą SegWit oraz skalowalność technologii Bitcoin została dokładniej omówiona na stronie Bitcoin Core.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here