W trakcie minionego tygodnia bitcoin rósł o ponad 18% dodając do swojej wartości kolejne 9 tys. dol. W sobotę pozwoliło to ustanowić nowe, historyczne maksima na wysokości poziomu 58 354,14 dol., a w przypadku polskiego złotego przekroczyć po raz pierwszy w historii próg 200 tys. zł. Oznacza to, że za jednego BTC można w tym momencie kupić kawalerkę w dużym polskim mieście.
- W gronie 20 największych kryptowalut najsilniej na przestrzeni tygodnia rósł Binance Coin (BNB) zwiększając swoją wartość o prawie 120%
- Drugi pod względem kapitalizacji ether (ETH) dodawał do swojej wartości ponad 8%, a piąte w kolejności Cardano 30%
- Łączna wartość rynku cyfrowych aktywów po dynamicznych umocnieniach oscyluje na początku nowego tygodnia w okolicach 1,7 bln dol.
Bitcoin testuje kolejny okrągły poziom. Kurs BTC nie chce się zatrzymać
W momencie, gdy kurs dolara amerykańskie osuwa się na nowe, dwutygodniowe dołki, na rynku kryptowalut widać kontynuację umocnienia. Sobotnia sesja na rynku BTC przyniosła wzrost o niecałe 3%, co wystarczyło, aby ustanowić nowe, historyczne maksima. Na luksemburskiej giełdzie Bitstamp za bitcoina płacono chwilowo 58 354,14 dol., a w tym samym czasie na polskiej giełdzie BitBay cena oscylowała w granicach 216 tys. zł.

Bitcoin zamykał zeszły tydzień z wysoką stopą zwrotu powyżej 18%, co było czwartym tygodniem aprecjacji z rzędu. Jak do tej pory w lutym kurs BTC umacnia się o 70%, dodając do swojej wartości ponad 23 tys., co jest jednym z najsilniejszych miesięcznych wzrostów (procentowych) w historii.
[adrotates group=”78″]
Binance Coin (BNB) liderem pod względem stóp zwrotu
Statystykę stóp zwrotu w minionym tygodniu oraz w całym miesiącu zdominował jednak Binance Coin (BNB), który dzięki ostatnim dynamicznym wzrostom jest obecnie trzecią największą kryptowalut zaraz po BTC i ETH. Z obecną ceną prawie 280 dol., BNB zapewnił inwestorom 117% zwrotu w tydzień oraz 572% od początku miesiąca.
Co prawda przed weekendem za kryptowalutę płacono nawet 348 dol., a w sobotę miejsce miała mocniejsza korekta, jednak BNB nadal pozostaje rekordowo drogi przyciągając bardzo dużą uwagę inwestorów skupionych na cyfrowych aktywach. Dla przypomnienia warto jedynie dodać, że jeszcze pierwszego lutego jeden token BNB kosztował około 45 dol.
Autor poleca również:
- Protokół z posiedzenia Fed i dane z UK pokierują kursem GBP/USD – ING
- Euro wygra bitwę w I połowie roku, ale to dolar zdominuje 2021 r. uważa Danske i BofA
- Rynki wschodzące zyskują przy słabnącym dolarze – Goldman Sachs