Naga Marketsbitcoin wzrostyPodczas dzisiejszego wywiadu dla Bloomberga, szef japońskiego fintecha i giełdy kryptowalutowej Quoine, Mike Kayamori powiedział, że wierzy, iż cena Bitcoina (BTC) przebije swój rekordowy szczyt (z grudnia 2017 r.) do końca 2019 roku.


Bitcoin dno cenowe ma już za sobą

Kayamori spodziewa się w przyszłym roku nowego sentymentu na rynku kryptowalut. CEO firmy Quoine stwierdził, że spoglądając na historyczne wzory cenowe można przypuszczać, iż dno cenowe na Bitcoinie mamy najprawdopodobniej już za sobą. Zauważa również rosnącą presję na krypto-górników, którzy muszą dostosować swój profil biznesowy do zmieniających się warunków rynkowych (spadające ceny).

– Jeśli jest wystarczająco dużo krypto-górników, którzy tracą rentowność i rezygnują z biznesu to oznacza, że równowaga cenowa jest bliska. Spoglądając na to, jak porusza się cały rynek kryptowalut zarówno w górę jak i w dół, można stwierdzić, że dno cenowe jest bardzo blisko – dodał.

Kayamori twierdzi, że japońscy regulatorzy zaczynają ponownie otwierać się na nowe giełdy kryptowalut i tokeny po tegorocznej kradzieży 534 miliony dolarów z japońskiej giełdy Coincheck. Co więcej, większość krajowych giełd zbliża się do spełnienia regulacji, które zostały wydane przez japońską agencję Financial Services Agency (FSA) w celu oczyszczenia branży po ww. kradzieży.

– Dzięki lepszym praktykom w zakresie zarządzania, segregacji aktywów, bezpiecznego przechowywania portfeli – jak również zwiększonego udziału reszty branży finansowej – krajobraz kryptowalut w Japonii przechodzi w tym roku wiele przemian – dodał Mike Kayamori.

Zobacz również: Bitcoinem zapłacisz już w 13 tys. punktów!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here