Naga MarketsBitcoin BTC coinTrochę to trwało, ale w końcu się wydarzyło: jeden Bitcoin jest obecnie wart ponad 20 000 USD. Liczba ta ma szczególne znaczenie dla zwolenników najpopularniejszej kryptowaluty. 17 grudnia 2017 r., po okresie intensywnego wzrostu, BTC znalazł się w okolicach 20 000 USD, by chwilę później mocno się załamać, wywołując wieloletni rynek niedźwiedzia, w którym cena spadła do tak niskiego poziomu jak 3200 USD. Tymczasem w środę notowania przebijają psychologiczną barierę wzrastając ponad 4%.

  • Bitcoin konsekwentnie osiągał nowe szczyty w ciągu 12 lat istnienia
  • BTC nie jest (typową) bańką. Wraca po ogromnych przecenach i za każdym razem jest silniejszy
  • Całkowita kapitalizacja rynkowa wszystkich kryptowalut wynosi około 600 miliardów dolarów

Kurs Bitcoina (BTC/USD) najwyżej od początku istnienia

Bitcoin, Trend wzrostowy na BTCBitcoin zbliżył się kilka razy w listopadzie i grudniu, ale cena ostatecznie zatrzymała się poniżej 20000 USD, po czym nastąpiły dość intensywne spadki w rejon 16000 USD. Jednak przy ostatniej presji kupujących nie było możliwości zatrzymania, a napędzany ciągiem dobrych wiadomości wzrost cen był niemal nieunikniony. Sama liczba – 20000 USD za BTC – nie jest tak naprawdę znacząca poza tym, że jest okrągłą liczbą.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jednakże przebicie tego poziomu sprawia, że można stwierdzić, iż Bitcoin konsekwentnie osiągał nowe szczyty w ciągu 12 lat istnienia. Często porównywany do holenderskiej bańki tulipanów (Tulip Bubble), Bitcoin udowodnił, że w rzeczywistości nie jest (typową) bańką, ponieważ wraca po ogromnych przecenach i za każdym razem jest silniejszy.

Inne kryptowaluty również radzą sobie dobrze. Ethereum kosztuje około 600 USD, a XRP 0,46 USD – nie są to ich najwyższe poziomy w historii, ale dość daleko od zastoju, w jakim znajdowały się zeszłej wiosny. Ogólnie całkowita kapitalizacja rynkowa wszystkich kryptowalut według CoinGecko wynosi obecnie około 600 miliardów dolarów.

Jeśli chodzi o to, dokąd zmierza Bitcoin, opublikowano chyba każdą możliwą prognozę – od totalnej katastrofy z kierunkiem na zero dolarów do szalonej pompy w okolice 300 000 USD i więcej w ciągu najbliższych kilku lat. Chociaż BTC prawdopodobnie pozostanie zmiennym i ryzykownym aktywem do inwestowania w najbliższej przyszłości, nie można zaprzeczyć, że zaczyna odgrywać coraz większą rolę na świecie.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Bitcoin przekracza psychologiczną barierę

W ostatnich minutach można zaobserwować bardzo mocny ruch wzrostowy na najpopularniejszej kryptowalucie. Cena Bitcoina przewyższyła poziom 20 000 USD, ustanawiając jednocześnie nowe historyczne szczyty. Poziom ten można uznać za psychologiczną barierę, a entuzjaści kryptowalut mogą twierdzić, że jest to kamień milowy w kontekście przyszłości BTC. Ekstremalnie niskie stopy procentowe i tzw. “dodruk pieniądza”, czyli potężne programy skupu aktywów przez największe banki centralne pozostaną z nami na długi czas, przez co wielu inwestorów postanawia ulokować chociaż niewielką część swojego kapitału na rynku kryptowalut – napisano w raporcie XTB.

Kurs BTCUSD na interwale tygodniowym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale tygodniowym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here