Naga MarketsBitcoin, Trend wzrostowy na BTCBitcoin od dłuższego czasu poruszał się w trendzie horyzontalnym. Tendencja ta trwała tak długo, że doszło do niemal pełnego zwężenia trójkąta równoramiennego. Tydzień temu, 21 lipca br. pojawiła się jednak silna reakcja popytowa, wskutek której cena BTC pokonała linię tendencji spadkowej będącą górnym ograniczeniem tej formacji, co w naturalny sposób otworzyło drogę do dalszej aprecjacji BTC.

  • Cena BTC najwyżej od początku czerwca br.

Bitcoin wzrósł w ciągu tygodnia o ponad 13 proc.

Na przestrzeni ostatnich dni, cena BTC pokonała trzy horyzontalne opory w wysokości 9 450 USD, 9 700 USD oraz 10 000 USD. Fakt ten sprawił, iż obecnie znajduje się ona na najwyższym poziomie od początku czerwca br.

Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, cena najstarszej z walut wirtualnych mogłaby wzrosnąć do 10 400 USD. Trwałe pokonanie tej strefy mogłoby natomiast otworzyć drogę do dalszej aprecjacji nawet w okolic 13 000 USD.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs EUR/USD z możliwą korektą
Następny artykułRevolut pozyskał 80 mln USD na szybszy rozwój działalności bankowej w Europie
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here