Naga MarketsJuż ponad dwa lata minęły od kiedy cena Bitcoina oscylowała w okolicy 20 tys. USD, co było najwyższa wyceną w historii tej kryptowaluty. Od tego czasu cena BTC najpierw osunęła się o ponad 84%, by w pierwszej połowie 2019 roku odrobić większość spadków zyskując niemal 345%. Druga połowa minionego roku przyniosła ze sobą jednak ponowną deprecjację, w efekcie czego w chwili obecnej BTC notowany jest poniżej 8 tys. USD. Oznacza to, że do historycznych szczytów z grudnia 2017 roku brakuje jeszcze prawie 150%.


Na przestrzeni ostatnich lat wiele osób próbowało przewidywać co stanie się z ceną BTC. Niewielu się to jednak udało. Byli przy tym bowiem tacy, którzy wskazywali, iż notowania Bitcoina wzrosną aż do 1 miliona dolarów. Wsród nich wymienić można by m.in. Szczepana Bentyna czy Johna McAfee. Czy ich wizja jest realna?

Cena BTC powróci w tym roku w okolice 20 tys. USD

Zdaniem dyrektora handlowego firmy BitPay z Atlanty cena Bitcoina powróci w tym roku w okolice swoich dotychczasowych szczytów. Warto w tym miejscu przypomnieć, że Sonny Singh – bo o nim mowa – podobne rozważania nad cena BTC poczynił również przed rokiem. Wówczas prognozował on, że notowania najstarszej z walut wirtualnych wzrosną w 2019 r. w okolice 15 tys. USD. Mimo, że projekcja ta nie została precyzyjnie zrealizowana, to jednak cena BTC finalnie zbliżyła się we wskazany rejon. Ubiegłoroczne szczyty uplasowały się bowiem na poziomie 13 880 UD.

Halving nie przyczyni się do wzrostu Bitcoina!
Ale cena BTC i tak wzrośnie w 2020 r. do 20 tys. USD

Wbrew powszechnej opinii, Singh spodziewa się, że to nie zbliżający się halving będzie głównym katalizatorem dla tegorocznych wzrostów. W jego opinii wydarzenie to zostało już przez inwestorów wycenione i nie będzie miało ono większego wpływu na ceną BTC. Tym, co miałoby natomiast przyczynić się do aprecjacji Bitcoina w 2020 roku ma być nieoczekiwane wydarzenie związane z rozwojem branży kryptowalut. Wskazał on, że może to być coś na wzór ogłoszenia Libry sprzed roku. Jego zdaniem inwestorzy powinni zwracać szczególną uwagę na doniesienia z Chin, Rosji i Indii.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułRisk-on powraca na rynki osłabiając złoto i ropę, twierdzi Biocchi (Directa)
Następny artykułInfoscan: rentowność, ekspansja, USA, nowy profil działalności, plany strategiczne
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here