Naga MarketsBitcoin powraca pod 8 tys. USD. Litecoin, EOS i Ethereum również silnie w dółNajstarsza i największa na rynku kryptowalut moneta, Bitcoin, w trakcie środowej sesji testowała poziomy powyżej 8400 dolarów, ostatecznie kończyła jednak dzień ze skromnymi spadkami, które kontynuuje w czwartek, tracąc w momencie publikacji artykułu 1,5% i osuwając się ponownie poniżej wybitego na początku tygodnia okrągłego poziomu 8 tys. dolarów. W ślad za spadkami kursu BTC podążają również altcoiny – Litecoin i EOS tracą ponad 5%, a Ethereum osłabia się o około 3,5% (w ujęciu dobowym).


Bitcoin zablokowany, odwrócenie wzrostów przy wysokim wolumenie

Drugi dzień z rzędu na rynku Bitcoina utrzymuje się wysoki obrót, wynika z danych luksemburskiej giełdy Bitstamp. W efekcie środowe odwrócenie i sprzedaż może być efektem realizacji zysków po niemal trzech dniach dynamicznej aprecjacji. Cenę ostatecznie blokowała 200-okresowa średnia ruchoma, nad którą notowania ostatni raz znajdowały się niemal dwa miesiące temu, rysując na wykresie dziennym podażową świecę sygnalną świadczącą o fałszywym wybiciu wieszczącym potencjalną korektę spadkową.

Rolę ważnego wsparcia odgrywać będą obecnie okolice 7360-7560 dolarów, gdzie przebiegają lokalne maksima z końca grudnia, dołki z października ubiegłego roku oraz 50-okresowa średnia ruchoma. Ewentualne pokonane tego obszaru zwiększyłoby ryzyko powrotu do zeszło miesięcznych dołków pod poziomem 6500 dolarów:

Bitcoin nie był w stanie utrzymać się nad poziomem 8000 dolarów. Źródło: Tradingview.com
Bitcoin nie był w stanie utrzymać się nad poziomem 8000 dolarów. Źródło: Tradingview.com

Altcoiny w dół za Bitcoinem. Litecoin i EOS tracą ponad 5%, Ethereum osuwa się o 3,5%

Dwa dni spadków Bitcoina powodują, że czerwono zrobiło się również wśród 20 największych altcoinów. Litecoin i EOS są jednymi z liderów spadków osuwając się o ponad 5%, a Binance Coin, Ripple oraz Ethereum tracą około 3,5%. Mniejszą skalę spadków obserwowano na Bitcoin Cash, który traci 2,5%, a Bitcoin SV notuje delikatny zysk (+1%) pozostając tym samym jednym z liderów tygodniowych stóp zwrotu, które (podobnie jak w przypadku Monero) wynoszą ponad 22%.

Silniejsza deprecjacja kursu LTC obserwowana w środę sprawia, że test poziomu 48 dolarów okazał się nieskuteczny, a notowania powracają do dopiero co wybitej średniej ruchomej, poniżej której wykres poruszał się od końcówki listopada.

Zdaniem publicystów obecna kolejka górska na notowaniach Bitcoina oraz kryptowalut może być po części wywołana mieszanymi sygnałami, które w przeciągu ostatniej doby wysyłały Iran oraz USA, dwóch najważniejszych graczy w trwającym od tygodnia zaognionym konflikcie na Bliskim Wschodzie. Po wczorajszym wystąpieniu Donalda Trumpa, który uspokajał opinię publiczną i sugerował, że do eskalacji napięć nie dojdzie i że Iran ma zamiar ustąpić, kryptowaluty korygowały część wcześniejszych wzrostów będących efektem irańskiego bombardowania irackich baz podległych Amerykanom.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBoomBit [BBT], Dom Development [DOM] – Gorące spółki dnia
Następny artykułKurs dolara (USD) mocno w górę, tracą kursy walut bezpiecznych przystani i złoto
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here