Naga MarketsBitcoin powraca nad barierę 7 tys. USD. Stellar i Tezos liderami wzrostówDzięki środowym wzrostom o ponad 4%, notowania Bitcoina ponownie wybiły poziom 7 tysięcy dolarów, aprecjacja zatrzymała się jednak na 50-okresowej średniej ruchomej, która blokuje wzrosty również w czwartek. Kurs BTC osuwa się dzisiaj o 1,24%, na szerokim rynku kryptowalutowym utrzymują się jednak pozytywne nastroje. Liderami wzrostów pozostają Stellar (8,9%), Tezos (4,82%) oraz Cardano (4,12%).

  • Łączna kapitalizacja rynku kryptowalut wzrasta o 2% i wynosi ponad 208 miliardów dolarów
  • Do środowego umocnienia Bitcoina dołącza Ether, rosnący o 3,4% w ujęciu ostatniej doby
  • W gronie czołowych 20 altcoinów dominują (skromne) wzrosty

Bitcoin bokiem przy ograniczonym wolumenie

Kurs BTC niezmiennie od początku miesiąca porusza się w wąskim, kilkunastoprocentowym zakresie konsolidacji, a wygasające wolumeny sugerują coraz mniejszą aktywność kupujących oraz sprzedających. Taka sytuacja może być niepokojąca ze względu na fakt, że historycznie podobne zachowania cen często prowokowały niespodziewane i dynamiczne ruchy deprecjacyjne, czego świadkiem ostatni raz rynek był 12 marca (gdy Bitcoin osuwał się jednego dnia o 40%).

Te artykuły również Cię zainteresują
Obecna konsolidacja utrzymuje się nad wsparciem 6400 dolarów, jego wyraźne wybicie otworzyłoby drogę ponownie do przetestowania marcowych dołków w okolicach 4800 dolarów. Jak na razie kurs BTC próbuje wybijać co prawda lokalne opory, skutecznie utrudnia to jednak 50-okresowa średnia ruchoma.

Bitcoin nadal w miejscu, w środę zyskiwał jednak ponad 4%. Źródło: Tradingview.com
Bitcoin nadal w miejscu, w środę zyskiwał jednak ponad 4%. Źródło: Tradingview.com

Dominacja Bitcoina pod względem udziału w łącznej rynkowej kapitalizacji wszystkich kryptowalut stopniowo się osuwa i obecnie wynosi 62,6%.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Stellar rośnie najsilniej, altcoiny na zielono w czwartek

W gronie 20 największych kryptowalut pod względem łącznej rynkowej wartości, liderem wzrostów jest Stellar (XLM), który w ujęciu dobowym zyskuje 8,9% i rośnie do poziomu 0,0569 dolarów. W jego ślady podążają Tezos i Cardano umacniające się o ponad 4% oraz Ether zyskujący ponad 3% i poruszający się w okolicach 181 dolarów.

Coin360.com
Coin360.com

Pozytywne, jednak ostrożne nastroje, potwierdza również mapa cieplna Coin360, na której dominuje kolor zielony oraz niewielka aprecjacja większości dużych tokenów SHA256.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here