Naga MarketsBitcoin powraca nad 7 tys. USD! Kurs BTC testuje dołki z grudnia ub.r.Czwartkowe umocnienie notowań Bitcoina o ponad 14% ma swoją kontynuację podczas piątkowej sesji, w trakcie której najstarsza z kryptowalut rośnie o 6,5%, wyznaczając dzienne maksima na wysokości 7139 dolarów. Kurs BTC walczy obecnie ze strefą oporu wyznaczaną na minimach z listopada i grudnia ubiegłego roku. Powrót powyżej jej zakresu jest niezbędny, jeżeli cyfrowe aktywo chce myśleć o silniejszej korekcie wzrostowej i powrócić do wzrostów.


Bitcoin rośnie czwarty dzień z rzędu, a na rynku ciągle widać duże wolumeny

Od zeszłotygodniowych spadków w przedziale niemal 40%, na Bitcoinie utrzymuje się duża aktywność inwestorów i jedne z najwyższych wolumenów w tym roku. Po poniedziałkowym teście poziomów poniżej strefy wsparcia 4800 dolarów kurs BTC rozpoczął korektę wzrostowa, której istotnym momentem były czwartkowe wzrosty o kilkanaście procent oraz ich kontynuacja w piątek.

Bitcoin zyskuje w momencie poluzowania paniki na światowych parkietach dotyczących koronawirusa, w związku z szeroko zakrojonymi pakietami pomocowymi wprowadzanymi przez największe gospodarki. Amerykańskie i europejskie giełdy zamykały się w czwartek na plusie, co niewątpliwie pomogło również w pobudowaniu sentymentu na rynku kryptowalut.

Bitcoin w piątek wybijał (chwilowo) poziom 7 tysięcy dolarów. Obecnie walczy z ważnym oporem. Źródło: Tradingview.com
Bitcoin w piątek wybijał (chwilowo) poziom 7 tysięcy dolarów. Obecnie walczy z ważnym oporem. Źródło: Tradingview.com

„Nie mogę wyrazić tego, jak byczo jestem nastawiony do bitcoina”, powiedział w czwartek Raoul Pal, założyciel i dyrektor generalny Global Macro Investor. „W tej chwili istnieje ryzyko upadku całego systemu. Wiem, że znajdą sposób, by to uratować, ale stracono zaufanie”, dodał.

Bitcoin SV odbija o ponad 30%, Bitcoin Cash zyskuje 20%

Na rynku altcoinów również widać euforię w przeciągu ostatnich 24 godzin, co potwierdza między innymi skok łącznej kapitalizacji znajdujących się w obiegu kryptowalut o niemal 13% do poziomu 185 miliardów dolarów.

Zdecydowana większość w gronie 20 największych e-monet notuje dwucyfrowe wzrosty, gdzie liderem są Bitcoin SV oraz Bitcoin Cash rosnące kolejno o 31% oraz 21%. Na wyróżnienie zasługują również wzrosty kryptowalut Tezos (17,7%), Binance Coin (16,4%), OKB (14,7%) oraz EOS (14,4%).

Źródło: Coin360.com
Źródło: Coin360.com

Jeżeli Bitcoin powróci nad pułap dołków z końcówki zeszłego roku, niewątpliwie wesprze to dalsze odbicie rynku kryptowalutowego.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

2 KOMENTARZE

  1. A niby miał upaść tak jak wiele innych rzeczy po co napędzie afery których nie ma niech więcej z polskich banków ludzi wyjmie pieniędzy to tym dłużej będzie pandemia hahahahaha poracha z tychbwaszych informacji

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here