Naga Marketsmoneta BitcoinPo ospałej serii notowań, kurs BTC w środę prezentuje większą aktywność i na luksemburskiej giełdzie Bitstamp pokonuje pułap 4 tysięcy dolarów, testując najwyższe poziomy od tygodnia. Co więcej, tak silne jednodniowe wzrosty (rzędu 3%) Bitcoin realizował ostatni raz dwa tygodnie temu, co pokazuje jak bardzo na rynku kryptowalut brakuje zmienności, do której przywykli inwestorzy.


Bitcoin wzrasta o prawie 200 dolarów w kilkanaście godzin

Zanim kurs BTC wybijał okrągły pułap 4 tysięcy dolarów, we wtorkowy wieczór testował minima na wysokości 3850 dolarów. Środowe południe przyniosło jednak wzmożony atak popytu, w efekcie czego psychologiczną barierę udało się nie tylko wybić, ale jednocześnie przetestować od drugiej strony (zasada zmiany biegunów). Gdyby więc Bitcoin zamknął dzień nad 4 tysiącami dolarów, wtedy zwiększy swoją szansę na ponowny test 4172 dolarów, czyli górnego ograniczenia tegorocznej konsolidacji:

kurs BTC, Bitcoin w środę
Kurs BTC pokonuje 4 tys. USD, jednak Bitcoin nadal konsoliduje w wąskim kanale zmienności. Źródło: Tradingview.com

Wzrosty BTC pozytywnie przekładają się również na rynek altcoinów. W skali ostatnich 24 godzin Ethereum umacnia się o 4,33%, Ripple o 3,18%, EOS natomiast zyskuje 12,43%. Czekający na zbliżający się wielkimi krokami halving Litecoin zarabiał 5,17%, natomiast Bitcoin Cash 7,21%. W efekcie łączna kapitalizacja rynkowa osiągnęła pułap 142 miliardów dolarów, najwyższy w tym miesiącu. Więcej na temat obecnej sytuacji technicznej na rynku kryptowalut w materiale wideo autorstwa Arkadiusza Jóźwiaka:

Zobacz również: Ograniczona podaż BTC największą przeszkodą w jego uregulowaniu

WhatsApp pomoże BTC w zdobyciu większej popularności?

Już wkrótce adopcja płatności kryptowalutowych, a co za tym idzie popularność Bitcoina, może znacząco wzrosnąć. Wszystko za sprawą najnowszego rozwiązania w formie portfela Wuabit, który jest zsynchronizowany z komunikatorem WhatsApp oraz szeregiem innych, popularnych aplikacji internetowych.

Najnowsza aplikacja zdaniem jej twórców ma być w pełni intuicyjna i wykorzystywać proste komendy tekstowe do przesłania środków. Jako przykład podano frazę „send 0,05BTC to Vera” (prześlij 0,05BTC do Very) co ma skutkować natychmiastowym transferem określonej kwoty. W połączeniu portfela z tak popularną usługą jak WhatsApp, deweloperzy liczą na to, że krypto-płatności oraz sam Bitcoin zyskają więcej popularności.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here