Naga MarketsBitcoin powraca nad 10 tys. USD! Kurs BTC odrabia weekendowe straty w wyjątkowym rajdziePo godzinie 15:00 czasu polskiego Bitcoin rozpoczął wzrosty, które w momencie publikacji artykułu nadal trwając rysując siódmą godzinową świecę wzrostową z rzędu, pomagając powrócić kryptowalucie nad psychologiczny pułap 10 tysięcy dolarów. Kurs BTC wpłynął oczywiście na umocnienie całego rynku cyfrowych aktywów, na którym najsilniej zyskują Tezos (+15%), Ethereum (+9%) oraz Litecoin (+5,5%).


Bitcoin powraca do wzrostów po niedźwiedzim weekendzie

W trakcie weekendu kurs BTC osuwał się o niemal 9% do poziomu 9444 dolarów, jednak wtorkowy wieczór przynosi powrót nad psychologiczny opór 10 tysięcy dolarów. Jak pokazuje poniższa mapa pozytywne nastroje udzielają się również innym rynkom, gdzie zyskuje zdecydowana większość kryptowalut:

Źródło: Coin360.com
Źródło: Coin360.com

Na luksemburskiej giełdzie Bitstamp za jednego Bitcoina płacono 10077 dolarów (o godzinie 21:30), a dzienne maksima były rozrysowywane kilkadziesiąt dolarów wyżej. Aprecjacja BTC i całego rynku sprawiła, że kapitalizacja wszystkich cyfrowych aktywów znajdujących się w obiegu rosła o ponad 4% i ponownie znajduje się w niedużej odległości od progu 300 miliardów dolarów.

Bitcoin kosztuje ponad 10 tysięcy dolarów. Źródło: Tradingview.com
Bitcoin kosztuje ponad 10 tysięcy dolarów. Źródło: Tradingview.com

Tezos nadal testuje najwyższe poziomy od czerwca 2018 roku

Niewątpliwym liderem wieczornych wzrostów jest Tezos, który rośnie o ponad 13% i kolejną sesję z rzędu znajduje się na najwyższych poziomach od przełomu czerwca i lipca ubiegłego roku. Wartość tokenu sięgnęła 3,5 USD i jeżeli zostanie pokonana, to XTZ otworzy sobie drogę do poziomu 4,5, gdzie przebiega kolejny ważny opór. Kolejne potencjalne cele wzrostowe do okrągły pułap 6 dolarów i szczyty z końcówki maja ub.r.

Obecne wzrosty są o tyle istotne, iż kryptowaluta od września konsolidowała w przedziale historycznych minimów i dopiero na początku bieżącego miesiąca udało się wybić ważną strefę oporu, która blokowała aprecjację.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNajczęstsze błędy traderów i jak ich unikać? – M. Bączkowski zaprasza na webinar
Następny artykułBlok po 22 – 18 lutego 2020: Ropa WTI, AUD/USD
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here