Naga MarketsMoneta Bitcoin (BTC)Chociaż Bitcoin w trakcie środowej sesji wybijał psychologiczną barierę 10 tysięcy dolarów i testował najniższe poziomy od dwóch tygodni, to ostatecznie dzień zamykał się nad ważnym wsparciem i w czwartek kurs BTC znowu prezentuje się stabilnie. Na odbicie nie mogły jednak liczyć wybrane altcoiny, w efekcie czego Bitcoin SV (BSV) i Binance Coin (BNB) tracą kolejno ponad 4% i 5%.


Bitcoin z rekordowymi transakcjami w przeciągu miesiąca. Chodzi o platformę Bakkt?

„Dwie rekordowe transakcje na Bitcoine o wartości ponad 2 mld dolarów w ciągu ostatnich 40 dni to możliwy efekt powstania platformy Bakkt. Przypomnę, że platforma Bakkt otwarta zostanie 23 września a wraz ze zbliżającym się terminem wzrasta liczba transakcji na rachunkach bitcoinowych o “dużej” wartości. Bitcoin jednak pozostaje ciągle w ruchu bocznym i absorbuje każdą podaż poniżej 10 tys. USD” – komentuje Tomasz Rozmus, prezes giełdy Tokeneo.

Tomasz Rozmus zwraca uwagę, że dwie rekordowe transakcje na Bitcoine o wartości ponad 2 mld dolarów w ciągu ostatnich 40…

Publiée par Comparic.pl sur Jeudi 12 septembre 2019

Od strony technicznej, kurs BTC utrzymuje się powyżej poziomu 10 tysięcy dolarów, pomimo wzmożonych ataków podaży i dwóch prób wybicia strefy w bieżącym tygodniu. Wsparcie potwierdza jednak swoje znaczenie dla kupujących, w efekcie czego seria nieudanych prób zejścia niżej może w końcu doprowadzić do silniejszej reakcji popytowej i ruchu w stronę 11 tysięcy dolarów.

Bitcoin obronił po raz kolejny psychologiczne wsparcie. Kurs BTCUSD D1
Bitcoin obronił po raz kolejny psychologiczne wsparcie. Kurs BTCUSD D1

Binance Coin najtańszy od maja, Bitcoin SV idzie w jego ślady

Spadków nie udało się jednak zatrzymać wśród części czołowych altcoinów, co najdobitniej widać w przypadku wyceny Binance Coin (BNB). Token w środę wybijał wrześniowe minima i w czwartek kontynuuje deprecjację, schodząc pod pułap 20 dolarów, czyli najniżej od maja. Minima ze wspomnianego miesiąca znajdują się na wysokości 19 dolarów i powinny zatrzymać dalszą deprecjację.

Średnioterminowe minima w środę testował również Bitcoin SV (BSV) osuwając się do poziomu 110 dolarów, czyli dołków z połowy lipca. Co prawda popyt odkupił część dołków, jednak w czwartek sesja otwiera się pod dotychczasowymi minimami 120 dolarów i hard fork Bitcoin Cash kontynuuje swoją przecenę.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here