Naga MarketsBitcoin w rozsypceCały rok 2018 i część 2019 roku są przez wielu określane mianem „krypto-zimy” ze względu na intensywną bessę. Bitcoin spadł z najwyższego w swojej historii poziomu 20 000 USD w grudniu 2017 r. aż do 3 400 USD w ciągu około roku. To zjawisko pociągnęło za sobą sporo ofiar.

Bessa ta spowodowała wiele problemów i osobistych tragedii dla inwestorów. Wielu rejestrowało ogromne straty, choć pierwotnie oczekiwali zysków. Wygląda na to, że przez to wszystko rozpadnie się nawet jedno małżeństwo…

Stracił oszczędności przez kryptowaluty

Jedna z użytkowniczek Reddita ze Szwajcarii opublikowała ostatnio post, w którym opowiada o tym, jak jej mąż stracił sporo pieniędzy przez handel kryptowalutami. W poście opisuje ciąg zdarzeń, który doprowadził do jej planowanego rozwodu. Jej mąż zabrał bowiem 25% środków z ich wspólnego konta oszczędnościowego bez powiadomienia jej o tym. Zainwestował to w BTC. W czasie spadków jej mąż najwyraźniej wpadł w panikę i sprzedał kryptowaluty z ogromnymi stratami. Jego żona napisała w poście:

„Kiedy mój mąż wrócił do domu, pokazałem mu wyciagi, a po naciskach przyznał, że stracił 200 tysięcy w kryptowaluch w 2018 roku. To około 25% naszych oszczędności. Włożył pieniądze w coś głupiego, nie rozmawiając o tym ze mną, a potem próbował to ukryć. Myślałem o tym przez tydzień i rozmawiałem o tym z przyjaciółmi i rodziną. Myślą, że powinniśmy się spotkać z psychologiem i porozmawiać o tym , spróbować rozwiązać problem, ale szczerze: po prostu chcę się rozwieść. Jeśli jest w stanie to zrobić, jak mogę mu jeszcze raz zaufać?”

Później wyjaśniła, że głównym problemem jest to, że jej małżonek stracił jej zaufanie.

Inwestuj tyle, ile możesz stracić

Stara i mądra zasada mówi, by inwestować tyle, ile można stracić. Poza tym nie powinno się grać na giełdzie (tyczy się to też innych rynków, tj. akcji, kruszców) środków, które nie należą do nas samych.

Obecnie bitcoin zalicza małą korektę i jest wyceniany na 8 557 USD zaliczając spadki sięgające 1,82%.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here