Naga Marketsbitcoin kobietyWiększość doradców finansowych „waha się, czy zainwestować pieniądze klientów w bitcoina”, ale według Rica Edelmana nie powinno. 

Edelman jest właścicielem firmy Edelman Financial Engines. Okazuje się być bardzo otwarty na kryptowaluty.

Inwestujcie w bitcoina!

Doradcy finansowi są szczególnie popularni na Zachodzie, gdzie wielu początkujących i profesjonalnych inwestorów szuka pomocy w opracowaniu najlepszych możliwych planów generowania zysków lub zachowania wartości w perspektywie długoterminowej. Bitcoin budzi jednak w tym środowisku mieszane uczucia. Wielu doradców finansowych nadal obawia się stawiać na kryptowaluty. Jednym z powodów może być brak wiedzy na temat najnowszych innowacji w branży fintech lub obawy natury regulacyjnej.

Niemniej jednak Ric Edelman, który również założył RIA Digital Assets Council, zalecił doradcom finansowym zainwestowanie od 1 do 2 proc. funduszy klientów w bitcoina. Klient musi jednak spełniać następujące warunki:

  • rozumieć działanie blockchaina,
  • rozumieć zmienność aktywów,
  • jest gotowy stracić wszystko,
  • jest gotowy trzymać środki kilka lat.

Przemawiając na konferencji Inside ETF na Florydzie, powiedział:

“Bitcoin jest warty rozważenia [jako aktywo, które może znaleźć się] w twoim portfelu.”

Edelman dodał, że spodziewa się wzrostu popularności BTC. Przypomniał, że niektóre kampanie polityczne akceptują darowiznę w BTC, na przykład ta Andrew Yanga, który walczy o zostanie kandydatem na prezydenta Partii Demokratycznej. Także niektóre inne organizacje, takie jak Fidelity Charitable, również zaczęły akceptować płatności w BTC.

Blockchain

Według Edelmana technologia blockchain, będąca podstawą do dalszego rozwoju bitcoina i innych głównych kryptowalut, jest bowiem „najważniejszą innowacją od czasu wprowadzenia paska magnetycznego (w kartach kredytowych)”.

Technologia rozproszonej księgi rachunkowej (DLT) eliminuje do tego – co jest szczególnie ważne – potrzebę istnienia pośredników, takich jak firmy ubezpieczeniowe i brokerzy. Blockchain może przyspieszyć transakcje i obniżyć ich koszty, wyjaśnił Edelman.

Edelman przewiduje też, że blockchain utoruje drogę „ekonomii uwierzytelniania”, która zastąpi „branżę zaufania”, eliminując potrzebę działania np. sprzedawców biletów, pośredników w obrocie nieruchomościami i innych pośredników na rynku, którzy żyją właściwie tylko z pośredniczenia w zawieraniu transakcji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here