Naga MarketsDyrektor ds. strategii CoinShares, Meltem Demirors, ostrzega, że ​​obecnie ryzykowne jest dla inwestorów instytucjonalnych nie posiadanie bitcoina w swoim portfelu.

  • Bitcoin powinien znaleźć się w portfelu inwestycyjnym każdego poważnego inwestora.
  • Wyjaśniła też, że nie ma obaw dot. regulacji rynku kryptowalut.

Bitcoin w portfelu każdego poważnego inwestora

W wywiadzie dla CNBC, dyrektor firmy zarządzającej aktywami cyfrowymi odnosi się do obaw dot. tego, że regulatorzy, tacy jak Sekretarz Skarbu USA Janet Yellen, rozprawią się z branżą kryptowalut.

Te artykuły również Cię zainteresują
Myślę, że komentarze Janet Yellen były dość zniuansowe, istnieje pewna zupa alfabetyczna składająca się z trzyliterowych agencji, które już regulują branżę bitcoina. Myślę, że istnieje błędne przekonanie, że bitcoin jest nieuregulowany, co jest z pewnością fałszywe. Spędzamy dużo czasu na przestrzeganiu przepisów w naszej organizacji, ale spójrz, myślę, że to, co wydarzyło się w 2020 roku, było ryzykiem dla inwestorów, aby zainwestować w bitcoina. W 2021 roku ryzykowne jest nieposiadanie bitcoina – dodała.

Dodała, że nie chodzi tylko o “inwestorów detalicznych”.

– MicroStrategy rośnie w siłę dzięki alokacji dot. bitcoina. Ze względu na alokację [ta firma] zwiększyła ponad dwukrotnie swoje rezerwy skarbowe. Właśnie zorganizowali wydarzenie z udziałem ponad tysiąca skarbników korporacyjnych, a także myślę, że teraz państwa narodowe zaczynają poważnie zastanawiać się, jaką rolę bitcoin może potencjalnie odegrać w przyszłości ich gospodarek – tłumaczyła.

Demirors dodaje, że tym razem “interes instytucjonalny” sprzyja wzrostowi ceny bitcoina. Z kolei handlowcy detaliczni są bardziej skoncentrowani na mniejszych aktywach kryptograficznych.

Mali inwestorzy chcą Dogecoina

– Duże zainteresowanie bitcoinem pochodzi od instytucji. Kiedy patrzymy na trendy po stronie handlowej, od strony produktów strukturyzowanych, w których działamy i zarządzamy aktywami o wartości 4 miliardów USD dla naszych klientów, wiele wpływów pochodzi z instytucji, które dokonują alokacji za pośrednictwem produktów lub funduszy notowanych na giełdzie. Uczestnictwo w handlu detalicznym jest widoczne, ale nie jest ono bliskie temu, co widzieliśmy w 2017 roku – powiedziała.

Dalej dodała, że widzi to, że mali inwestorzy skupiają się na altcoinach takich jak Dogecoin (DOGE) i “inne rodzaje kryptowalut o mniejszej kapitalizacji rynkowej”.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: nasdaq 100 notowania | kurs dolara forex | eur usd | sytuacja na giełdzie | wiadomosci kryptowaluty |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here