Naga MarketsDyrektor generalny Morgan Creek Capital Mark Yusko twierdzi, że bitcoin (BTC) powinien znaleźć się w portfelu inwestycyjnym każdego inwestora. Powiedział to w wywiadzie dla CNBC z dn. 22 maja.

Gdy zapytano go o inwestowanie pieniędzy w BTC, Yusko odpowiedział:

„Bitcoin to świetny składnik dywersyfikacji. Ma bardzo niską korelację. Powinien być w portfolio wszystkich.”

Byk

Yusko od dawna uchodzi jednak za bitcoinowego byka. Wcześniej twierdził, że główna kryptowlauta osiągnie docelowo rekordową cenę 400 000 USD. Oprócz optymistycznych przewidywań skomentował też potencjalny wpływ BTC i technologii blockchain na rynki finansowe:

„To zmieni równanie podaży i popytu w bankowość. To jest tak duże. Nie dziwi mnie wcale, że bankierzy, finansiści i saudyjscy książęta wychodzą przeciwko temu. To naprawdę przełomowa technologia”.

Jak na razie bitcoin osiągnął niedawno szczyt na poziomie lekko ponad 8 000 USD. Kryptowaluta jest obecnie notowana na  poziomie 7 850 USD i według portalu CoinMarketCap wykazuje tendencję wzrostową na poziomie 2,7% w skali doby.

Bitcoin – co dalej z kursem?

Co dalej z BTC? Teraz kurs zalicza korektę ostatnich wzrostów. Długoterminowo kurs wygląda jednak obiecująco. Za niemal równy rok czeka nas nowy podział nagrody za wykopanie bloku w blockchainie BTC, co może bardzo pozytywnie wpłynąć na cenę. Poza tym to to zjawisko najczęściej rozpoczynało bańki na krypotwalutach.

Brian Kelly, słyny na tym rynku inwestor, określił cykl, w jakim działa bitcoin:

„Zazwyczaj masz rok rajdu [cenowego] i rok bez tego. A więc jesteśmy dopiero na początku tego etapu […] cięcie podaży jest ogólnie optymistyczne.”

Także on zalecił inwestorom przeznaczyć od 1% do 5% swojego portfela inwestycyjnego na kryptowaluty.

Obecnie cena BTC utrzymuje się powyżej 7 500 USD. Niedawno na wykresie zaobserwowano też tzw. złoty krzyż, który zwiastuje wzrosty. Krzyż jest jednak oparty na średnich ruchomych, które mają charakter wsteczny. Na przykład 50-dniowe MA opiera się na danych sprzed 1,5 miesiąca, a 200-dniowy MA opisuje ponad sześciomiesięczne działania cenowe.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Inni analitycy uważają, że za ostatnim wzrostem kursu BTC kryją się inne czynniki. 20 maja założyciel Digital Currency Group, Barry Silbert, zasugerował, że odbicie może być powiązane z trwającą wojną handlową między Stanami Zjednoczonymi a Chinami.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here