Naga MarketsSkyBridge Capital, Anthony Scaramucci

Więcej firm powinno posiadać bitcoina w swoim bilansie finansowym ze względu na gwałtowny wzrost podaży pieniądza w USA, twierdzi były dyrektor ds. komunikacji Białego Domu i założyciel funduszu hedgingowego SkyBridge Capital, Anthony Scaramucci.

  • Prowadzony przez niego fundusz posiada obecnie 600 mln dol. w bitcoinach
  • Sam Scaramucci jest przekonany, że do końca roku kurs BTC wzrośnie do okolic 100 tys. dol.
  • Zwiększenie udziału BTC w bilansach finansowych spółek miałoby być odpowiedzią na obecną sytuację rynkową i deprecjację dolara

Bitcoin oczami założyciela funduszu SkyBridge Capital

W piątkowym wywiadzie dla CoinDesk TV , Scaramucci nazwał wzrost podaży pieniądza “cichym podatkiem nałożonym na amerykańskich oszczędzających”.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Odpowiedzialny dyrektor finansowy lub odpowiedzialny kierownik będzie musiał pomyśleć o innych aktywach do trzymania jako potencjalnej formy magazynowania wartości swojej firmy – twierdził założyciel SkyBridge Capital sugerując jednocześnie, że jednym z takowych aktywów powinien być bitcoin.

Powodem, dla którego jest tak byczo nastawiony do bitcoina jest fakt:, że może on stać się całkowitym końcem założeń wynikająch z porozumienia z Bretton Woods, z początku lat 70-tych, które na kolejne dekady ustawiło wygląd współczesnej polityki pieniężnej oraz zarządzania dolarami. Bitcoin ma potencjał, aby “zacząć standaryzować pieniądze ponownie i to będzie lepsze dla biednych i klasy średniej.”

Z tego powodu bitcoin mógłby stać się walutą światową, chyba że dolar amerykański stanie się zdigitalizowany i “nie będzie już pod wpływem polityków i decydentów.” Jednak zdaniem rozmówcy CoinDesk TV musiałoby to nastąpić relatywnie szybko, inaczej bitcoin nie da się już wyprzedzić.

W trakcie wywiadu Scaramucci przyznał również, że jego fundusz posiada obecnie około 600 mln dol. zdeponowanych w BTC. Podmiot rozważa również wprowadzenie produktów opartych o kryptowalutę ether oraz większą ekspozycję na zdecentralizowane finansowe.

Scaramucci jest nawet bardziej optymistycznie nastawiony do ceny bitcoina niż wskazywałaby na to jego prognoza na koniec roku w wysokości 100 000 dolarów, ale nie zmieni jej, aby nie sprawić, że klienci uznają go za wariata. “Myślę, że oni dorośli do myślenia, że jestem szalony”.

Jego wejście w politykę zaszkodziło mu zarówno u Republikanów jak i Demokratów, ale jeśli jego fundusz będzie nadal osiągał dobre wyniki, to przestanie to mieć znaczenie, zauważając, że jego podstawowy fundusz wzrósł o prawie 40% od kwietnia zeszłego roku i o 12% od początku roku. “Myślę, że jeśli nadal będziemy osiągać takie wyniki, to ludzie staną się obojętni na moje poglądy polityczne”.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: sp500 indeks | pgnig wykres | notowania ropy naftowej | forex waluty w czasie rzeczywistym | pkn orlen forum |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here