Naga MarketsSebastian Nadolny, TeleTrade

Bitcoin zyska na majowym halvingu, a jego ceny powinny wzrastać, rozpoczynający się okres wakacyjny nie służy jednak aktywności traderów oraz inwestorów, uważa ekspert kryptowalutowy TeleTrade, Sebastian Nadolny. W rozmowie z Krzysztofem Kamińskim z Comparic24.tv szuka odpowiedzi na pytanie, czy po obniżeniu nagrody za wydobyty blok kurs BTC może osiągnąć nowe maksima historyczne.

  • 11 maja 2020 roku miał miejsce halving Bitcoina, który oznacza spadek nagrody dla górników za wydobyty blok z 12,5 do 6,25 BTC
  • Od tego czasu notowania Bitcoina nie notowały większych zmian i cena od miesiąca porusza się w konsolidacji
  • Halving będzie miał wpływ na cenę Bitcoina, jednak w dłuższym terminie, uważa Sebastian Nadolny

Te artykuły również Cię zainteresują
Bitcoin w wakacje nie powinien silniej zmienić ceny

Doświadczenia wcześniejszych halvingów, które miały miejsce w 2012 oraz 2016 roku pokazują, że reakcja cenowa Bitcoina na podział nagrody za blok ma miejsce z opóźnieniem i takowej warto spodziewać się w drugiej części roku. Według rozmówcy Krzysztofa Kamińskiego okres wakacyjny nie sprzyja aktywności traderów na rynkach tradycyjnych oraz również na kryptowalutowych, w związku z czym w kolejnych miesiącach kurs BTC nie powinien silniej rosnąć, ale raczej utrzymywać obecne poziomy.

Halving jak na razie przekłada się na spadek rentowności z wydobycia Bitcoina, co przy konsolidujących cenach może doprowadzić do wyjścia z rynku mniejszych kopalni na rzecz największych graczy, którzy dzięki efektowi skali mogą nadal zarabiać na kopaniu BTC.

Wynagrodzenie górników znów zmniejszyło się o połowę, z 12,5 do 6,25 BTC. Tak naprawdę, patrząc pod kontem ceny wydobycia Bitcoina oraz obecnej wartości rynkowej BTC, rentowność rynku miningowego zaczęła silnie spadać, a biznes stał się opłacalny jedynie dla największych jego uczestników – komentował Sebastian Nadolny z TeleTrade.

Cena Bitcoina powinna wzrosnąć do 16-18 tysięcy dolarów

Jeżeli rentowność wydobycia miałaby powrócić do dotychczasowych poziomów, to po halvingu nagrody za wydobyty blok do 6,25 BTC (z 12,5 BTC), wartość samego Bitcoina z okolic 8-9 tys. dolarów musiałby wzrosnąć o 100%, do okolic 16-18 tysięcy dolarów, twierdzi Nadolny.

Pomimo kwestii samego halvingu, ilość portfeli kryptowalutowych do obsługi BTC cały czas dynamicznie rośnie, pokazując budowanie się społeczności kryptowalutowej. Powinno to mieć wpływ na dalsze miesiące oraz lata kształtowania się cen Bitcoina – dodawał Nadolny.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here