Naga MarketsBitcoin powinien stanowić do 10% portfela. Fundusz warty 630 mld dol. zmienia zdanie o BTCDział analityczny nowojorskiej firmy AllianceBernstein, globalnego menedżera inwestycyjnego, zarządzającego aktywami o wartości 631 miliardów dolarów, zmienił zdanie, jeśli chodzi o bitcoina (BTC) jako aktywo inwestycyjne. Dwa lata po wydaniu niepochlebnej opinii rynkowi kryptowalut instytucja uważa obecnie, że bitcoin może odgrywać istotną rolę w portfolio inwestorów, także tych instytucjonalnych.

  • Inigo Fraser-Jenkins, współprzewodniczący zespołu ds. strategii portfelowej w Bernstein Research, powiedział, że firma wcześniej wykluczyła bitcoina jako aktywo inwestycyjne
  • Rekomendacja została wydana jeszcze w styczniu 2018 roku, wkrótce po tym jak bitcoin osiągnął rekordowy poziom blisko 20 tys. dol.
  • Gdy kurs BTC ponownie zbliżył się do tej bariery, AllianceBernstein prezentuje zgoła inne spojrzenie na znaczenie bitcoina

Bitcoin to coraz istotniejsza forma przechowywania wartości, uważa fundusz inwestycyjny

Post-pandemiczne zmiany w środowisku polityki, poziom zadłużenia i opcje dywersyfikacji dla inwestorów spowodowały, że fundusz zarządzający aktywami klientów o wartości ponad 630 miliardów dolarów przyznał, że bitcoin odgrywa istotną rolę w alokacji aktywów w długim terminie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Fraser-Jenkins powiedział, że “znaczna redukcja” zmienności bitcoina czyni go bardziej atrakcyjnym zarówno jako magazyn wartości, jak i środek wymiany. Pandemia przyniosła również wzrost korelacji bitcoina z innymi głównymi aktywami. Z drugiej strony, analityk stwierdził, że bitcoin jest aktywem płynnym i może być szybko wyprzedany, jak to miało miejsce podczas krachu na rynkach w marcu.

Jeśli chodzi o rolę w zabezpieczeniu przed inflacją, “bitcoin jest podobny do złota” nawet jeżeli kryptowaluta nie porusza się „w sposób, który przeciwdziałałby inflacji w danej walucie fiducjarnej”.

Inne kwestie, takie jak wykorzystanie kryptowaluty w przestępstwach i ciężki ślad energetyczny górnictwa BTC, były przywoływane jako obawy dotyczące aktywa, podobnie jak rosnąca kontrola regulacyjna.

Fraser-Jenkins twierdzi, że w przyszłości może to być poważny problem dla bitcoina. W związku z pandemią rządy będą miały większą władzę i większą rolę w zarządzaniu gospodarką. Jeżeli kryptowaluty nadal będą rosnąć mogą stać się „uciążliwe” dla ustawodawców.

Ostatecznie, Bernstein Research twierdzi, że Bitcoin może obejmować od 1,5% do 10% wartości portfela, w zależności od miesięcznych zwrotów z inwestycji w BTC. Chociaż taka alokacja nie wydaje się być dużą, to sam fakt uwzględnienia przez dużą instytucję bitcoina wśród głównych aktywów takich jak indeksy giełdowe, obligacje, akcje, towary, czy waluty, wydaje się być istotnym znakiem, że BTC coraz wyraźniej wdziera się na instytucjonalne salony.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here