Naga MarketsRay Dalio, założyciel Bridgewater Associates

Założyciel Bridgewater Associates Ray Dalio, który przez wiele lat był sceptycznie nastawiony do kryptowalut zmienił swoje nastawienie i uważa obecnie, że Bitcoin powinien być częścią dobrze zdywersyfikowanego portfela inwestycyjnego. W jego ocenie, najstarsza z kryptowalut powinna stanowić 20 proc. wszystkich inwestycji.

  • Ray Dalio przez dugi czas był sceptycznie nastawiony wobec Bitcoina 
  • W ostatni czasie zmienił on swoje podejście do najstarszej z kryptowalut
  • Obecnie uważa, ze BTC powinien stanowić część dobrze zdywersyfikowanego portfela inwestycyjnego
  • W jego ocenie ta “część” to dokładnie 20 procent

Bitcoin powinien stanowić 20% portfela inwestycyjnego

Miniona niedziela była niezwykle krwawym dniem na rynku kryptowalut. W ciagu niespełna godziny, cena Bitcoina spadła o ponad 8 tysięcy dolarów, powiększając w ten sposób zasięg trwającej od środy wyprzedaży do ponad 14 tysięcy dolarów. Oznacza to, że wciągu zaledwie 4 dni, kurs BTC osunął się o niemal 22 proc. Była to reakcja na plotkę, że Departament Skarbu USA może wkrótce oskarżyć szereg instytucji finansowych o wykorzystywanie aktywów cyfrowych do prania brudnych pieniędzy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Mimo to, znany miliarder i wieloletni sceptyk BTC, Ray Dalio zaleca przeznaczenie 20 proc. dobrze zdywersyfikowanego portfela inwestycyjnego właśnie na zakup Bitcoina.

Uczestnicząc w konferencji Texas A&M Bitcoin, Dalio mówi, że w świecie, w którym osłabienie waluty jest czymś pożądanym przez rządy i banki centralne, inwestorzy powinni dążyć do alokacji swojego kapitału w szerokim zakresie aktywów.

– Potrzebujesz zdywersyfikowanego portfela. Jeśli posiadasz jedno aktywo, jesteś prześwietlony, nawet jeśli jest to tylko Bitcoin – przyznał.

Na uwagę zasługuje fakt, iż nagła zmiana stanowiska Dalio następuje zaledwie kilka tygodni po tym, jak ostrzegał on, że rządy mogą wziąć Bitcoina na celownik i spróbować go zdelegalizować.

– Każdy kraj ceni sobie swój monopol na kontrolowanie popytu i podaży. Nie chce, by inne waluty działały lub konkurowały na jego terenie, bo sprawy mogą wymknąć się spod kontroli. Myślę więc, że jest bardzo prawdopodobne, że w pewnych okolicznościach bitcoin zostanie zdelegalizowany w taki sam sposób jak zdelegalizowano złoto – wyjaśniał wówczas Ray Dalio.

Dalio zauważył również, że możliwe jest, aby rząd USA nałożył “szokujące” podatki na BTC i złoto, starając się odsunąć kapitał od aktywów przechowujących wartość.

– Jeśli historia i logika mają być przewodnikiem, decydenci, którym brakuje pieniędzy, podniosą podatki i nie spodobają im się te ruchy kapitału z aktywów dłużnych do innych aktywów przechowujących bogactwo i innych domen podatkowych, więc mogą nałożyć zakazy przeciwko przepływom kapitału do innych aktywów (np. złota, bitcoina itp.) i innych lokalizacji. Te zmiany podatkowe mogą być bardziej szokujące niż się spodziewano – wskazał.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: prognoza kursu dolara | bitcoin giełda wykres | cd projekt kurs | akcje cd projekt | mercator giełda |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułSantander Consumer Bank – bank od kredytów
Następny artykułBitcoin spadł o ponad 15 procent, rollercoaster na rynku kryptowalut
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here