Naga Markets

Bitcoin cc, kryptowaluty ccKrytycy twierdzą, że Bitcoin powinien wziąć przykład z Ethereum, zmieniając swój mechanizm osiągania konsensusu na Proof of Stake (PoS). W przypadku drugiej co do wielkości kryptowaluty nowa aktualizacja wiąże się ze zmniejszeniem zużycia energii aż o 99,95%. Zwolennicy BTC nie uważają natomiast tej propozycji za dobry pomysł. Twierdzą oni bowiem, że przez to ETH stało się mocno scentralizowane. 

  • Amerykańska Grupa Robocza ds. Środowiska ogłosiła, iż rozpocznie kampanię mająca na celu nakłonienie społeczności Bitcoina do porzucenia PoW
  • Zwolennicy największej kryptowaluty są negatywnie nastawieni do PoS. Uważają bowiem, że z mechanizmem tym wiąże się wyrzeczenie decentralizacji
  • Jeden z analityków ESG wskazał niedawno, iż  w przyszłości BTC mógłby stać się zeroemisyjny bez odchodzenia od swoich podstaw
  • Chcesz kupić bądź sprzedać BTC, ETH lub jakakolwiek inną kryptowalutę? Zapoznaj się z ofertą cashify, siecią kantorów umożliwiającą wymianę ponad 460 kryptowalut

Bitcoin powinien brać przykład z Ethereum, zdaniem krytyków

Według osób krytykujących BTC za jego negatywny wpływ na środowisko poprzez zużycie energii kryptowaluta ta powinna przejść na PoS. Po tym, gdy druga co do wielkości wirtualna waluta wdrożyła The Merge, amerykańska Grupa Robocza ds. Środowiska opublikowała raport, w którym podkreśliła, że Bitcoin jest głównym ,,trucicielem’’ w branży wirtualnych walut.Organizacja ta chce rozpocząć kampanię o wartości 1 mln dol., której celem będzie nakłonienie społeczności czołowej kryptowaluty do wprowadzenia w niej przyjaznych dla środowiska zmian. 

,,Ze względu na to, że Ethereum, druga co do wielkości kryptowaluta, radykalnie zmniejsza zanieczyszczenie klimatu, organizacje ekologiczne zwiększyły presję na Bitcoina’’ – stwierdzono w poście opublikowanym na blogu EWG. 

Grupa ta opisała obecny mechanizm konsensusu wykorzystywany przez BTC, jako przestarzały. Obok podkreśliła, że Ethereum po odejściu od PoW zużywa o 99,95% mniej energii.

XTB

Kampania ,,Zmień kod, nie klimat’’ ma zintensyfikować swoje wysiłki za pośrednictwem nowych reklam internetowych. Greenpeace wystosowało również petycję do firm tj. Fidelity Investments, czy PayPal, aby te poparły ich stanowisko, nakłaniając społeczność Bitcoina do podążania śladami Ethereum.

W obliczu pożarów szalejących na całym świecie i historycznych powodzi niszczących życie i środki do życia, przywódcy stanowi i federalni oraz kierownictwo korporacji dążą do jak najszybszej dekarbonizacji. Ethereum pokazało, że możliwe jest przejście na energooszczędny protokół przy znacznie mniejszym zanieczyszczeniu klimatu, powietrza i wody.’’ – zauważył  Michael Brune, dyrektor kampanii „Zmień kod, a nie klimat”. Dodał przy tym, że BTC stał się odstraszający ze względu na to, iż wciąż oparty jest na PoW.

Przedstawiciele kampanii dążącej do nakłonienia zwolenników BTC do zmian rozpoczęli swoje działania w tym kierunku w marcu br. Obecnie prowadzą oni dyskusje z członkami Kongresu oraz administracji Bidena. 

cashifyChcesz kupić bądź sprzedać Bitcoina (BTC)? Skorzystaj z oferty cashify, sieci kantorów umożliwiających wymianę ponad 460 kryptowalut.
SPRAWDŹ NAS >>

Ethereum stało się bardziej scentralizowane

Maksymaliści oraz wierni zwolennicy Bitcoina są przeciwni wprowadzaniu w nim jakichkolwiek zmian. W ich opinii protokół to świętość. Zdaniem tej grupy wyznawców BTC druga co do wielkości kryptowaluta stała się mocno scentralizowana po przejściu na PoS.

Na uwagę zasługuje m.in. fakt, że ponad połowa monet ETH zablokowanych w Eth2 należy zaledwie do kilku podmiotów. Co więcej, aż 30% podaży Etherów znajdujących się w kontrakcie depozytowym jest własnością jednej platformy – Lido.

Nie tak dawno badacz ESG – Daniel Batten opublikował raport, w którym wyszedł z założenia, iż Bitcoin mógłby stać się zeroemisyjny przy zachowaniu PoW, wykorzystując spalanie wyrzuconego metanu, który w innym przypadku przedostałby się do atmosfery. 

Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) wspominała niedawno w jednym ze swoich raportów, że ograniczenie uwalniania szkodliwych gazów metanowych jest jednym z najsilniejszych środków spowalniających zmiany klimatyczne. 

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułFedEx traci prawie 20% przed otwarciem sesji w USA!
Następny artykułWig20 traci 1,8% po 5 godzinach piątkowej sesji! Analiza: Dino Polska, TEN, Grupa Kęty, Allegro
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here