Naga MarketsBitcoin powinien kosztować 400 000 USD - twierdzi manager Guggenheim Investments, które obraca 270 mld USDSzef działu ds. inwestycji w Guggenheim Investments, firmie obracającej 270 mld USD, twierdzi, że bitcoin powinien być wyceniony na 400 000 USD.

  • Bitcoin powinien kosztować 400 00 USD – twierdzi Scott Minerd, szef działu ds. inwestycji w Guggenheim Investments.
  • W analizie fundamentalnej firmy zauważono, że podaż BTC jest ograniczona i to, że kryptowaluta ma cechy złota.

Bitcoin po 400 000 USD?

W nowym wywiadzie udzielonym Bloomberg TV Scott Minerd, szef działu ds. inwestycji w Guggenheim Investments, powiedział, że fundamentalna analiza autorstwa jego firmy pokazuje, że wiodąca kryptowaluta jest znacznie niedowartościowana.

Te artykuły również Cię zainteresują
Podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu kupna bitcoinów, kiedy BTC osiągnęło 10 000 USD. Jest to trochę trudniejsze przy obecnej cenie zbliżonej do 20 000 USD – mówił. – Nasza analiza fundamentalna pokazuje, że bitcoin powinien być wart około 400 000 USD – stwierdził.

Dodał, że firma zamierza “monitorować rynek” i zobaczyć, jak będzie zachowywał się kurs.

Minerd w swojej analizie wskazuje na całkowity limit podaży BTC wynoszący 21 milionów coinów. Jak słusznie zauważył, bitcoin “opiera się na rzadkości”.

– Bitcoin w rzeczywistości ma wiele atrybutów złota, a jednocześnie ma niezwykłą wartość pod względem transakcji – dodał.

Firma Guggenheim Investments ogłosiła niedawno, że zamierza zainwestować aż pół miliarda USD w BTC za pośrednictwem Grayscale Bitcoin Trust (GBTC).

Cena BTC

Tak naprawdę dziś trudno jasno wycenić BTC pod kątem “uczciwej” ceny. Sporo analityków twierdzi, że w czasie bańki, która chyba właśnie się rozpoczęła, cena jednej jednostki bitcoina może kosztować min. 100 000 USD. Jednocześnie nietrudno usłyszeć bardziej odważne głosy, które sugerują skok kursu do nawet wyższych poziomów.

Dzisiaj za 1 BTC na giełdach kryptowalut płaci się 22 700 USD, a na polskiej giełdzie BitBay udało się przebić poziom 80 000 zł.

Dobrze radzi sobie też ether. Za 1 ETH trzeba zapłacić 660 USD. Warto podkreślić jednak, że ceny te dynamicznie rosną, co może zakończyć się równie ostrą korektą.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

1 KOMENTARZ

  1. Ciekawe kiedy będziemy świadkami powtórki z grudnia 2018 roku. Wtedy cała Polska dowiedziała się czym jest Bitcoin, co przełożyło się na liczbę inwestorów. 99% z nich oczywiście poniosło straty. Zyskali tylko Ci, którzy robili małe kółeczka, kupując tanio i sprzedając po nagłym skoku. Wiele osób robi tak nadal, bazując na zmianach kursu. Aby cała transakcja była opłacalna, trzeba jednak obracać znacznymi kwotami. to niestety przekracza możliwości naszych rodzimych, “Kowalskich”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here