Naga MarketsCena BTC wystrzeliła w środę popołudniu o niemal 4 proc. Fakt ten sprawił, że najstarsza z walut wirtualnych w ciągu zaledwie dwóch godzin podrożała o ponad 2500 dolarów, powiększając w ten sposób trwającą od 29 września br. aprecjację do blisko 25 550 dolarów. Oznacza to, że w ciągu zaledwie 22. dni bitcoin podrożał o niemal 63 proc. Zwyżka ta sprawiła, że za jednego bitcoina zapłącić trzeba obecnie ponad 66 tysięcy dolarów co jest absolutnym rekordem wszech czasów.

Bitcoin najdroższy w historii 

Spoglądając na notowania bitcoina zauważymy, że po trwającej od połowy marca 2020 r. do połowy kwietnia 2021 r. aprecjacji, kiedy to cena BTC wzrosła o ponad 61 tysięcy dolarów (1585 proc.) z niespełna 4 tysięcy dolarów aż w okolice 65 tysięcy dolarów, od 14 kwietnia br. do 22 czerwca obserwowaliśmy jej spadek o niemal 56 proc. Deprecjacja ta sprawiła, że kurs BTC powrócił w okolice 30 tysięcy dolarów, gdzie 21 lipca br. ponownie pojawiła się niezwykle silna reakcja popytowa.Trwające od tego czasu wzrosty sprawiły, że notowania najstarszej z walut wirtualnych nie tylko powróciły w okolice kwietniowych szczytów, lecz również je pokonały. Oznacza to, że bitcoin potrzebował dokładnie 189 dni, by ponownie ustanowić nowy rekord wszech czasów.

Tak znaczny wzrost w stosunkowo krótkim czasie przyczynił się do powstania wielu, pro-wzrostowych projekcji zakładających dalsza aprecjację BTC w najbliższym czasie. Znany inwestor kryptowalutowy Lark Davis uważa, że to dopiero początek prawdziwej hossy. W jego ocenie rok 2022 będzie „szalony dla bitcoina”.

– Znajdujemy się w okresie wzmożonych zakupów. Każdy chce teraz wsiąść do pociągu. Wszyscy patrzą i myślą: ‘Święta krowa, to jest prawdziwe, to się faktycznie wydarzy. Bitcoin osiągnie 100k, 200k, 300k, 400k… Do końca dekady osiągnie 500k, a może nawet milion dolarów – wskazuje Lark Davis dodając, że ta dekada będzie cholernie dobrą dekadą.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: stalprodukt akcje wykres | aktualny kurs hrywny | akcje lotosu | eurocash akcje notowania| mrc akcje | mrc notowania | kurs akcji amrest | cyfrowy polsat akcje prognozy |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułCo czeka rynek w czwartym kwartale roku? Pobierz raport TMS Brokers!
Następny artykułBank Pekao ma umowę z Łodzią na obsługę budżetów, podpisaną dzięki SelfieSign
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here