Naga MarketsMike Novogratz CEO firmy kryptowalutowej Galaxy DigitalNotorycznie niestabilna kryptowaluta jest obecnie warta około 6400 USD, wzrastając z poziomu 3100 USD w grudniu ubiegłego roku. Michael Novogratz, były zarządzający funduszem hedgingowym i bankier inwestycyjny Goldman Sachs nie wierzy, że Bitcoin kiedykolwiek powróci do tych minimów. Bitcoinowy byk powiedział w CNN Business, że wartość najpopularniejszej wirtualnej waluty potroi się w ciągu najbliższych 18 miesięcy i powróci do swojego rekordowego poziomu w okolice 20 000 $.


Novogratz: Bitcoin pewniejszy od rynku akcji

Trend wzrostowy na BTCW ocenie Novogratza scenariusz wzrostowy się nie spełni tylko w przypadku wystąpienia licznych włamań na giełdy kryptowalutowe lub gdyby doszło do nagłej, bardzo niekorzystnej zmiany regulacji.

Wierzę, że Bitcoin znowu odrodzi się z gruzów. Potrzeba naprawdę wiele, aby zniszczyć perspektywy dalszego wzrostu  – powiedział Novogratz z okazji konferencji SALT w Las Vegas.

Bitcoin potroi swoją wartość do 2021 r. Nowy szczyt w 18 miesięcy, twierdzi Novogratz
Kurs Bitcoina w piątek 10 maja 2019 r.

Rzeczywiście, pewność na rynku nie została zachwiana przez wczorajsze ogromne naruszenie bezpieczeństwa w jednej z największych giełd walutowych na świecie. Cena Bitcoina wzrosła pomimo wiadomości, że hakerzy ukradli 40 milionów dolarów w BTC z firmy Binance z Tajwanu.

Na Twitterze sprawę ataku hakerskiego komentował również Justin Sun, prezes przedsiębiorstwa TRON emitującego własną kryptowalutę. Stwierdził, że w celu wsparcia Binance jest gotowy osobiście zdeponować USDT o wartości 7 tysięcy BTC w celu zakupu kryptowalut takich jak BNB, BTC oraz TRX.

Novogratz wezwał giełdy krypto do „samoregulacji”, aby wzmocnić ich bezpieczeństwo i zwiększyć zaufanie klientów. Podczas gdy pozostaje pro-wzrostowy na Bitcoinie, obawia się spadków na rynku akcji.

Istnieje szansa na stopienie kapitału. Widać to po nadmiernym entuzjazmie choćby wokół IPO Ubera. Rynki zazwyczaj kończą hossę jednym super-impulsem, jakimś gorącym szaleństwem. Jednym z katalizatorów tego rodzaju euforii może być Rezerwa Federalna – uważa Novogratz.

W piątek Uber pojawi się na rynku w przebojowym IPO gromadząc około 9 miliardów dolarów. Gigant transportu zaoferuje inwestorom 180 milionów akcji w przedziale cenowym od 44 USD do 50 USD. Jeśli popyt osiągnie górną wartość tego przedziału, przełoży się to na wycenę Ubera na prawie 84 miliardów dolarów.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGuten Morgen DAX 10.05.2019
Następny artykułWielka Brytania: PKB zgodne z oczekiwaniami. Jak reaguje funt?
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here