Naga MarketsBitcoinem można zapłacić za wszystko, również za dostęp do wielu nielegalnych towarów i usług. Miał z tego skorzystać rzekomo Nelson Replogle, który zapłacił płatnemu zabójcy w bitcoinach (BTC), którego znalazł na stronie internetowej dla morderców w dark webie, aby ten zamordował jego żonę Ann. Według agenta specjalnego FBI Claya Andersona, Replogle wysłał niedoszłemu zabójcy BTC wraz z opisem samochodu żony i czasem, kiedy miała ona zabrać swojego zwierzaka do weterynarza.

  • Zapisy Coinbase dostarczyły FBI zdjęcie i adres internetowy podejrzanego.
  • Morderca, który otrzymał bitcoin jest jednak nadal nieznany, lepiej zabezpieczył swoją tożsamość

Bitcoin trafił do mordercy, zlecenie nie zostało jednak wykonane

Agent Anderson dowiedział się o wydarzeniu opisywanym w dokumencie sądowym, od szeryfa z Knoxville (Tennessee), który powiedział mu o otrzymaniu ostrzeżenia o planowanym przestępstwie od pracowników British Broadcasting Corporation (BBC). Agent FBI następnie ostrzegł Ann Replogle i jej męża, który twierdził, że nie wie kto mógłby chcieć skrzywdzić jego żonę.

Te artykuły również Cię zainteresują
Następnie agent FBI naciskał na pracowników BBC – nie zdradza jednak w jaki sposób BBC dowiedziało się o spisku – którzy podali dodatkowe szczegóły, w tym adres portfela BTC, który otrzymał zapłatę za morderstwo. Anderson zwrócił się następnie do ekspertów z FBI Cyber Task Force, którzy pomogli otworzyć sprawę poprzez analizę blockchain sieci Bitcoin.

– Centrala FBI dostarczyła analizę blockchain transakcji i była w stanie ustalić, że portfele blockchain użyte do zapłaty były portfelami Coinbase – stwierdza Anderson.

Następnie FBI wystosowało wezwanie do Coinbase o informacje na temat portfeli, o których mowa. Firma udzieliła natychmiastowej odpowiedzi, biorąc pod uwagę “zagrożenie życia” – odpowiedzi, która zawierała nie tylko historię transakcji portfeli, ale także nazwisko Replogle’a i zdjęcia, których użył, aby zarejestrować się w usłudze.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

Po nitce do kłębka, czyli niepełna anonimowość świata BTC

FBI uzyskało nie tylko dane od Coinbase, ale także adres internetowy, którego Replogle użył do połączenia w czasie dokonywania przelewów. Korzystając z tych informacji, agencja z kolei wystosowała wezwanie do dostawcy Internetu, AT&T, który potwierdził, że połączenie pochodziło z domu Replogle’a.

invest

Informacje przekazane przez Coinbase ujawniły również nazwę banku, który Replogle podpiął do swojego konta. Bank ten potwierdził, że Replogle użył swojego osobistego konta oszczędnościowego do sfinansowania zakupów BTC, które przelał następnie płatnemu zabójcy.

FBI nie udało się jednak do tej pory zidentyfikować mordercy. Powodem tego jest prawie na pewno fakt, że zabójca nie korzystał z komercyjnych usług, takich jak Coinbase, które muszą być zgodne z przepisami know-your-customer (KYC), ale zamiast tego polegał na swoim osobistym portfelu – takim, który nie ujawniał żadnych informacji o jego tożsamości.

Przypadek ten pokazuje, jak BTC może być używany w sposób w dużej mierze anonimowy, chociaż blockchain mimo wszystko ujawni każdą transakcję, która ma miejsce w sieci. Ujawnia również, jak domniemani przestępcy, tacy jak Replogle, którzy używają usług popularnych giełd do nikczemnych działań, ryzykują doprowadzenie organów ścigania prosto do drzwi ich domostw.

Tymczasem organy ścigania składają coraz większą liczbę wniosków do Coinbase. Według najnowszego raportu przejrzystości firmy, tylko w ciągu ostatnich sześciu miesięcy liczba takich wniosków wzrosła o 17%, a w ciągu ostatniego roku wyniosła ponad 4000.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazycd projekt | dow jons | s&p 500 kurs | notowania pgnig | kryptowaluty wykresy |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here