Naga MarketsBitcoin: posiadaczy kryptowaluty BTC jest już 100 mlnNowe badanie Cambridge Center for Alternative Finance dot. kryptowalut pokazuje, że bitcoin stał się dziś czymś o wiele powszechniejszym, niż był parę lat temu. Okazuje się, że posiada go 100 mln osób.

  • Nowe badanie Cambridge Center for Alternative Finance pokazało, że zainteresowanie BTC rośnie.
  • Dziś aż 100 mln osób ma posiadać kryptowalutę. 

Bitcoin pod lupą Cambridge Center for Alternative Finance

W 2018 roku w Global Cryptoasset Benchmarking Study liczbę użytkowników kryptowalut „ze zweryfikowaną tożsamością” szacowano na około 35 milionów na całym świecie. Z kolei od trzeciego kwartału 2020 r. na giełdach kryptowalut otwartych jest teraz aż 191 milionów kont. I tak pomija się tutaj portfele anonimowe, czyli te poza giełdami.

Naukowcy wyjaśnili to w raporcie w następujący sposób:

Ten 189-proc. wzrost liczby użytkowników można wytłumaczyć zarówno ogólnym wzrostem liczby kont (która to liczba wzrosła o 37 proc.), jak i większym udziałem kont, które są powiązane z tożsamością danej osoby, co pozwala nam zwiększyć szacunek (…)”.

Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Gdzie jest najwięcej użytkowników BTC?

Badanie Cambridge dot. też kwestie geolokalizacji. I tak np. firmy z rynku kryptowalut działające w Ameryce Północnej i Europie „zgłaszają wyższą aktywność użytkowników, a średnia firma wskazuje, że 40 proc. wszystkich użytkowników jest uważanych za aktywnych”. Według naukowców liczba ta była znacznie niższa w przypadku firm z regionu APAC i Ameryki Łacińskiej. Tam odnotowano odpowiednio wyniki: 16 proc. i 10 proc.

Z pewnością przełoży się to na cenę. Dziś za 1 BTC płaci się ok. 10 700 USD. To podobnie jak wczoraj, choć warto dodać, że kurs mocno trzyma się powyżej poziomu 10 000 USD.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here