Naga MarketsBitcoin posiada 140 razy więcej aktywnych adresów niż XRPBitcoin ma w skali jednego dnia 140 razy więcej aktywnych adresów niż XRP, ale jednocześnie mniej adresów z dodatnim saldem niż ETH. Wynika to z danych Glassnode.

  • Nowe dane Glassnode pokazuje, że bitcoin pozostaje królem kryptowalut pod kątem liczby adresów.
  • Zaskakująco dobrze radzi sobie też Ethereum.
  • Nowe dane pokazują w co chętniej inwestują duzi inwestorzy, a w co mniejsi.

Bitcoin nadal pozostaje królem

Spójrzmy na suche dane. Bitcoin ma w skali jednego dnia prawie trzy razy więcej aktywnych adresów niż Ethereum (ETH), 11 razy więcej niż Litecoin (LTC) i 140 razy więcej niż Ripple (XRP).

Także liczba nowych adresów bitcoina tworzonych każdego dnia jest prawie pięciokrotnie większa niż w przypadku sieci Ethereum. W przypadku BTC mowa o prawie 470 tys. adresów ciągu 24 godzin po halvingu. W tym czasie wzrost w sieci Ethereum wyniósł “tylko” 90 tys. nowych adresów.

Liczba adresów posiadających więcej niż 0,1 BTC i więcej niż 1 BTC również osiągnęła ATH w liczbach: 3 053 970 i 885 698.

Ethereum wygląda równie dobrze

Po hossie w latach 2017-2018 miliony adresów w sieci bitcoina zostały jednak “opróżnione” do zera. W tym czasie liczba adresów Ethereum z dodatnim saldem nadal rosła w stałym tempie.

W lutym 2019 r. Ethereum wyprzedziło już nawet bitcoina pod względem liczby „niezerowych” adresów i obecnie ma takowych prawie 10 milionów więcej niż bitcoin.

Wszystko to sugeruje, że użytkownicy sieci są bardziej skłonni do długoterminowego  inwestowania w Ethereum. Dotyczy to zwłaszcza mniejszych inwestorów. Z kolei “duzi hodlerzy” i inwestorzy są bardziej skłonni do inwestowania w bitcoiny.

Pokazuje to, że Ethereum może w przyszłości zagrozić BTC jako liderowi na rynku. Tym bardziej, że sieć ma być w nadchodzących latach mocno reformowana m.in. pod kątem skalowalności. Może przełożyć się to na popularność projektu.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here