Naga MarketsBitcoin BTC coinKońcówka mijającego już powoli tygodnia przyniosła ze sobą wzrost wyceny Bitcoina, jak również zdecydowanej większości popularnych altcoinów. Najstarsza z walut wirtualnych wciąż oscyluje w okolicy 8 tysięcy dolarów. Jak dalej zachowa się kurs BTC? Czy poziom 8 tys. USD bądź znajdujący się nieco dalej, techniczny opór w rejonie 8,4 tys. USD zostaną pokonane? Odpowiedzi szuka Tomasz Rozmus w porannym Crypto Flash.


Bitcoin zyskuje i ciągnie za sobą niemal cały rynek

Bitcoin zyskuje w ciągu ostatnich 24 godzin 3,22%. Na przestrzeni ostatnich 7 dni wzrost ten wynosi jednak już niemal 9%. Biorąc pod uwagę pewien poziom korelacji pomiędzy ceną BTC a cenami Altcoinów, zauważymy też, że wzrosty najstarszej z kryptowalut pociągnęły za sobą także zdecydowaną większość tego rynku. Na szczególne wyróżnienie zasługują tu przede wszystkim Bitcoin SV oraz Binance Coin, które na przestrzeni ostatnich 7 dni zyskują kolejno 64,43% i 33,79%

Kapitalizacja 15 największych kryptowalut
Źródło: coinpaprica

Cena BTC wciąż poniżej 8400 USD

Spoglądając na notowania Bitcoina zauważymy, że w wyniku trwających od 15 grudnia 2018 roku wzrostów cena BTC wzrosła o niemal 169% z 3122 USD do niemal 8400 USD. Tam jednak pojawiła się większa reakcja podażowa, w wyniku której wzrosty zostały zahamowane. Gdyby jednak w najbliższej przyszłości opór ten udało się pokonać, wówczas cena BTC mogłaby wzrosnąć nawet w okolice 9900 dolarów.

Cena BTC wciąż poniżej 8 tys. USD

Więcej na temat obecnej sytuacji Bitcoina oraz o najważniejszych wydarzeniach w Comparic24.tv w programie Crypto Flash:

  • TEO i TEOSHARE – wszystko, co musisz wiedzieć
  • Bitcoin znów traci, ale optymistów nie brakuje
  • Tether kupował Bitcoiny z własnych oszczędności
  • Szczyt G20 w Japonii skupi się na walce z praniem pieniędzy

Popyt na BTC góruje nad podażą 

– Moce zakupowe nieco zelżały, natomiast nie ma na rynku sprzedających w takiej ilości, by spowodowali oni duże spadki na Bitcoinie, natomiast ewentualna sprzedaż, która się w tym momencie pojawia jest likwidowana przez popyt. Mamy ewidentną przewagę popytu nad podażą – komentuje Tomasz Rozmus.

– Prawdopodobnie, dzisiaj na zakończenie tygodnia na kontrakcie terminowym będziemy mieli próbę zamknięcia znowu w okolicy 8 tys. USD, co świadczy o dużym w tym momencie popycie wciąż na Bitcoina – dodaje CEO Tokeneo.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGrupa Azoty traci przez otoczenie. Zysk netto wyższy o ponad 70% w I kwartale
Następny artykułPoranek z rynkami – pary z euro, DAX oraz metale szlachetne 24.05.2019 [WIDEO]
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here