Naga MarketsBitcoinStrateg Deutsche Banku Jim Reid napisał, że inwestorzy coraz częściej używają Bitcoina zamiast złota do zabezpieczenia ryzyka dolara i inflacji. Jego badanie jest zgodne z niedawno opublikowanym raportem przez analityków JPMorgan, który pokazuje, że inwestorzy instytucjonalni przechodzą od złota na Bitcoina. BTC wzrasta w piątek piątą sesję z rzędu oscylując w okolicach 18800 USD.

  • Rośnie popyt na używanie Bitcoinów
  • BTC rośnie piąty dzień z rzędu i wydaje się, że nabiera rozpędu
  • W dłuższej perspektywie waluty cyfrowe banków centralnych zastąpią gotówkę

Bitcoin zastępuje inwestorom złoto

W raporcie omawiającym wyniki kilku inwestycji, strateg badawczy Deutsche Banku Jim Reid napisał, że „Jedną z dziwnych rzeczy w ostatnim czasie była dramatyczna rozbieżność między złotem (-3,6%) a srebrem (-4,4%) z jednej strony, a Bitcoinem (+13,4%) z drugiej”.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Wydaje się również, że rośnie popyt na używanie Bitcoinów i zastępuje złoto, które było używane do zabezpieczania ryzyka dolara, inflacji i innych – napisał Reid.

Ekspert zauważył, że Bitcoin rośnie piąty dzień z rzędu i wydaje się, że nabiera rozpędu. W ciągu ostatnich sześciu tygodni wzrósł o ponad 70%, ponieważ coraz więcej inwestorów zaczyna postrzegać go jako wiarygodny składnik aktywów do inwestowania”. Reid niedawno napisał w listopadowym raporcie Deutsche Banku, że w dłuższej perspektywie waluty cyfrowe banków centralnych zastąpią gotówkę.

Niedawno analitycy JPMorgan zwrócili również uwagę, że inwestorzy instytucjonalni przechodzą z funduszy typu ETF na Bitcoiny za pośrednictwem Grayscale Bitcoin Trust (GBTC).

Kilku zarządzających funduszami hedgingowymi stwierdziło również, że Bitcoin może stać się bardziej istotny niż złoto w kwestii środka przechowywania wartości, w tym słynny inwestor-miliarder Stan Druckenmiller. Inny menedżer funduszu hedgingowego, Bill Miller, twierdził, że każdy większy bank w przyszłości będzie miał ekspozycję na Bitcoina.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Bitcoin kontynuuje silny impuls wzrostowy 7. tydzień z rzędu

Bitcoin wzrósł w tym roku o ponad 150%, zbliżając się do rekordowego poziomu z 2017 roku, który wynosił około 20000 USD. Wielu sceptyków spodziewa się, że obecny rajd zakończy silną przeceną, podobnie jak to miało miejsce trzy lata temu, kiedy Bitcoin spadł o 50% w ciągu miesiąca.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here