Naga Markets

Bitcoin ponownie testuje 9 miesięczne szczyty. Słabość dolara przełamie impas? Kryptowaluty zyskują dziś wraz z głównymi indeksami na Wall Street. Akcje zagrożonego banku First Republic Bank (FRC.US) ponownie tracą osuwając się na historyczne minima sygnalizując, że obawy o kryzys bankowy nie osłabły zupełnie. Rajd Bitcoina trwa mimo informacji o śledztwie w sprawie Justina Suna, twórcy blockchainu Tron oraz kolejnych karach dla znanych celebrytów, którzy promowali jego kryptowalutę.

Bitcoin kontynuuje rajd mimo niepewności

Największa w USA giełda crypto, Coinbase otrzymała tzw. powiadomienie Wells świadczące o możliwej egzekucji i zidentyfikowanych przez SEC nieprawidłowościach odnośnie oferowanych aktywów i usług w platformie.SEC utrzymuje, że wszystkie kryptowaluty poza Bitcoinem są papierami wartościowymi, natomiast giełda Coinbase zapowiedziała konfrontację z regulatorem w sądzie. W czasie przejęcia aktywów upadłego Voyagera przez Binance US, sędzia oddalił prośbę SEC o wstrzymanie transakcji;

Wskazał na niejasne regulacje branży oraz niezgodność regulatorów SEC oraz CFTC wobec tego czym de facto są kryptowaluty. Branża odczytała stanowisko jako możliwy wstępny precedens do wygranych z SEC w innych sprawach sądowych. Bycze nastroje nieco osłabły jednak po szerszym komunikacie amerykańskiej Securities Exchange Commision, która ostrzegła przed rynkiem krypto;

SEC utrzymuje, że podmioty które oferują obrót kryptowalutami, mogą nie działać zgodnie z amerykańskim prawem. Mimo tych komentarzy akcje giełdy Coinbase (COIN.US) zdołały wymazać część strat choć wciąż tracą blisko 11%. Ogólny wzrost apetytu na ryzyko wspiera notowania największej z kryptowalut.

Bitcoin/USD, interwał M30.  Źródło: xStation5
Bitcoin/USD, interwał M30.  Źródło: xStation5

Cena głównej kryptowaluty odbiła się od 23,6 zniesienia Fibonacciego fali wzrostowej rozpoczętej 10 marca oraz średnich SMA100 i SMA200. Wznowiła tym samym bycze momentum i testuje poprzedni opór w okolicach 28 500 USD. Pokonanie 28 800 USD może otworzyć bykom drogę do rajdu w kierunku 30 000 USD.


Redakcja poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

AVA TradeConotoxiaPoprzedni artykułDolar wrzucił wsteczny bieg. Kurs EUR/USD wybija lokalne szczyty przy 1,09
Następny artykułBitcoin jest gotowy na 100 tys. dol. Co mówią insiderzy rynku kryptowalut?
Reprezentuje XTB w mediach (m.in. TVN BiŚ, Polsat News, TVP Info, Bankier TV, czy Onet TV) oraz jest autorem artykułów w prasie finansowej takiej jak Parkiet, Puls Biznesu oraz Dziennik Gazeta Prawna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here