Naga MarketsBitcoin ponownie testuje 50 tys. dol. Kurs BTC napędzany przez Goldman Sachs i CitiInformacje o tym, że Goldman Sachs ponownie uruchamia swój kryptowalutowy oddział tradingowy, a Citi publikuje ponad stustronicowy raport stwierdzający, że bitcoin znalazł się w punkcie zwrotnym, przełożyły się na niemal 10-procentowy wzrost wartości BTC podczas poniedziałkowej sesji. We wtorek z kolei rozpędzony popyt wybijał poziom 50 tys. dol., jednak w momencie publikacji tego artykułu notowania korygują o 1,9% i wynoszą niespełna 49 tys. dol.

  • Bitcoin w niedzielę odbijał od ważnej strefy wsparcia
  • W gronie 20 największych altcoinów ether (ETH) zyskuje w przeciągu ostatniej doby niemal 8%, a Binance Coin (BNB) rośnie o 12%.
  • Łączna kapitalizacja rynku cyfrowych aktywów wzrasta o prawie 6% i wynosi 1,46 bln dol.

Bitcoin w górę po pozytywnych doniesieniach, silny dolar blokuje jednak mocniejsze wzrosty

Po niedzielnym teście poziomów przy 43 tys. dol, bitcoin odbijał od ważnej strefy wsparcia (szczyt z 8 stycznia i dołki z 10-11 lutego), jednak jego próba stałego powrotu powyżej 50 tys. dol. jest blokowana między innymi przez rozpędzającego się dolara. Kurs USD rośnie trzeci dzień z rzędu i wpływa negatywnie na wycenę aktywów między innymi na rynku surowców i cyfrowych aktywów.

Te artykuły również Cię zainteresują
W poniedziałek kurs BTC podbijała natomiast informacja, że Goldman Sachs Group Inc. ponownie uruchomił swój dział handlu kryptowalutami i rozpocznie obrót kontraktami terminowymi na bitcoina i niezbywalnymi kontraktami forward od przyszłego tygodnia.

Nie bez znaczenia okazał się również obszerny raport Citi Group poświęcony bitcoinowi, który znalazł się rzekomo w punkcie zwrotnym swojej historii:

– W poszukiwaniu zysku i alternatywnych aktywów, inwestorzy są przyciągani do bitcoina w związku z zabezpieczeniem przed inflacją i jest on uznawany za źródło “cyfrowego złota” ze względu na jego skończoną podaż. Ulepszenia w zakresie wymiany, handlu, danych i usług powierniczych są coraz wyraźniejsze, a walor dostosowuje się do wymagań inwestorów indywidualnych – informuje Citi.

Bitcoin konsoliduje obecnie pomiędzy szczytem ze stycznia oraz obecnym ATH. Źródło: Tradingview.com
Kup Bitcoin i inne cyfrowe waluty za pośrednictwem giełdy numer 1 w Polsce. Skorzystaj z szybkich wpłat i wypłat, dołączając do grona ponad 800 tys. użytkowników
SPRAWDŹ NAS

Pomimo lutowej korekty kurs BTC rośnie szósty miesiąc z rzędu

W lutym bitcoin zwiększał swoją wartość o 36,5%, a w kluczowym momencie miesiąca było to nawet 76%. Co prawda korekta od historycznych maksimów z ostatnich dni wymazała sporą część zysku, to kurs BTC nadal wyraźnie zyskiwał do dolara amerykańskiego zamykając piąty miesiąc wzrostów z rzędu. Marzec również rozpoczyna się od aprecjacji i jak na razie bitcoin zyskuje w nim ponad 7%.

W tym czasie, od początku października 2020 roku, stopa zwrotu z inwestycji w bitcoina wynosi już ponad 350%, a w tym czasie wartość najstarszej kryptowaluty zwiększała się o niebagatelne 38 tys. dol.

Co ciekawe, w tym czasie jeszcze dynamiczniej rosły akcje spółki MicroStrategy, która zainwestowała już ponad kilka miliardów dolarów w zakup BTC. Od października jej akcje rosną o 450%, a w kluczowym momencie lutego, gdy za jedną akcję płacono ponad 1300 dol., zysk sięgał 790%.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gpw | kursy kryptowalut | dow jones index | notowanie bitcoin | prognoza dolara |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPZU pozytywnie zaskoczyło podczas sesji, sektor bankowy liderem
Następny artykułAlior zyskał ponad 15% i był najmocniejszy wśród blue chipów
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here