Naga MarketsTrend wzrostowy na BTCSpoglądając na notowania Bitcoina zauważymy, że w wyniku trwających od 15 grudnia 2018 roku cena BTC wzrosła o niemal 169% z 3122 USD do niemal 8400 USD. W trakcie tej aprecjacji doszło także do pokonania kilku istotnych oporów, wśród których najistotniejsze wydają się rejony 4190 USD i 4350 USD będące górnym ograniczeniem wcześniejszej konsolidacji oraz strefa pomiędzy 5850 a 6100 USD.


Bitcoin coraz bliżej istotnego oporu

Analizując obecna sytuację na notowaniach BTC zauważymy, że wskutek ostatnich wzrostów cena najstarszej z walut wirtualnych dotarła aż w rejon 8400 USD a więc kolejnego, technicznego poziomu wyznaczonego na podstawie wierzchołka z początku września 2018 roku. Tam też pojawiła się dość silna reakcja podażowa, w wyniku której cena BTC osunęła się w okolice ostatnio pokonanego oporu (teraz wsparcia) tj. 6100 dolarów, gdzie już w miniony piątek pojawiła się reakcja popytowa.Dość szybko rynek odrobił ostatnie spadki i w chwili obecnej Bitcoin notowany na giełdzie Bitstamp znów wyceniany jest powyżej 8 tys. USD. Niewykluczone więc, że w najbliższym czasie dojdzie tu do ponownego przetestowania bariery 8400 USD. Gdyby jednak tym razem poziom ten został trwale pokonany, z czysto technicznego punktu widzenia, wzrosty mogłyby być kontynuowane nawet do 9900 USD. To właśnie tam znajduje się bowiem kolejny, istotny opór, w rejonie którego oczekiwać moglibyśmy reakcji podażowej.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBraster [BRA], Śnieżka [SKA] – Gorące spółki dnia 20.05.2019
Następny artykułDolar do franka (USD/CHF) nakreślił pin bara na wykresie tygodniowym – Analiza dla początkujących
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here