Naga Marketsbitcoin płonieW trakcie wtorkowej sesji notowania Bitcoina (BTC) ponownie testowały istotne wsparcie na wysokości 8 tysięcy dolarów, a w środę naruszają granicę. W efekcie Bitcoin po godzinie 08:35 na luksemburskiej giełdzie Bitstamp kosztował 7973 dolary. Deprecjacja najstarszej kryptowaluty ciągnie w dół również altcoiny – najsilniej tracą Bitcoin SV (BSV) oraz Bitcoin Cash (BCH), w ich ślady podążają Ethereum, Dash oraz Litecoin.


Bitcoin powraca do niebezpiecznej strefy, konsolidacji na rynku BTC ciąg dalszy

Chociaż w niedzielę notowania BTC podejmowały próbę odbicia od strefy wsparcia i dolnego ograniczenia miesięcznej konsolidacji, to w połowie tygodnia okazuje się, że były one nieudane. Zdaniem Tomasza Rozmusa z giełdy kryptowalutowej Tokeneo, Bitcoin ponownie znalazł się w niebezpiecznej strefie, a każde naruszenie poziomu 8 tys. dolarów zwiększa ryzyko silniejszych spadków, między innymi w kierunku dołków z maja.

„Bitcoin znów w niebezpiecznej strefie – test nerwów w okolicy 8 tys. dolarów. Zamknięcie w ruchu bocznym może jescze chwile potrwać. Wolumen obrotu jest bardzo niski na wiekszości giełd krypto. Na Bitmex notujemy spadek nawet o 95% porównując z obrotami, gdy BTC był w okolicy 14k tys. dolarów” – komentował Rozmus w programie Crypto Flash na antenie Comparic24.tv.

Od strony samego wykresu sytuacja od miesiąca nie ulega większej zmianie. Bitcoin pozostaje przyklejony do strefy wsparcia o rozpiętości 250 dolarów (pod poziomem 8 tys. dolarów), a silniejsze wzrosty są blokowane głównie w okolicach 8500-8750.

Bitcoin na wykresie dziennym. Źródło: Tradingview.com
Bitcoin na wykresie dziennym. Źródło: Tradingview.com

Bitcoin SV i Bitcoin Cash tracą najsilniej, Ethereum i Litecoin również oddają zyski

W momencie gdy Bitcoin traci nikogo nie powinien dziwić fakt, że osuwają się również altcoiny. Największą dynamikę spadków obserwowano na notowaniach BSV i BCH – forki oryginalnego Bitcoina bowiem najsilniej zyskiwały w ostatnich dniach. Deprecjacja w ujęciu dobowym wynosi kolejno 5,1% oraz 4,9%. Niespełna 4% tracą również Ethereum, Litecoin i Dash, które również odbijały po niedzielnym umocnieniu Bitcoina.

W efekcie spadków Bitcoin SV powraca pod wsparcie z lipca na wysokości 110 dolarów oraz pod spadkową linię trendu. Deprecjację obecnie blokuje 50 EMA oraz okrągły poziom 100 dolarów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here