Naga Marketsbitcoin płonie
Kurs BTC traci w czwartek powracając w okolice 5 tysięcy dolarów

Pomimo wczorajszych wzrostów kursu BTC i teście poziomu 5,5 tysiąca dolarów, najstarszej z kryptowalut nie udało się utrzymać na nowych, tegorocznych maksimach. Bitcoin w południe tracił 5% testując poziomy poniżej 5 tysięcy dolarów. Jak na razie strefa wytrzymała atak podaży i utrzymuje się powyżej psychologicznego wsparcia.


Bitcoin utrzymuje się nad 5 tys. USD, traci 5%

Jak widać na poniższym wykresie godzinowym, notowania Bitcoina w godzinach przedpołudniowych silniej osuwały, testując pułap pod 5 tysiącami dolarów na luksemburskiej giełdzie Bitstamp. Czwartkowa deprecjacja kursu BTC wywołała również ruch w kierunku południowym na szerszym rynku kryptowalut:

btcusd bitcoin
Bitcoin traci w czwartek i testuje pięć tysięcy dolarów. BTC/USD H1, Tradingview

Ethereum o 13:00 traci ponad 8,5%, Ripple 7,4%, EOS 7%, a Bitcoin Cash 9%. Liderem spadków w czołówce kryptowalutowej jest Litecoin, którego wartość skurczyła się o 11% do poziomu poniżej 80 dolarów. W efekcie LTC  dolarów. W efekcie LTC testuje notuje najsilniejszy jednodniowy spadek co najmniej od września ubiegłego roku.

Zobacz również: Bitcoin przekroczył granicę 400 mln transakcji. Kolejny krok milowy BTC

Rekordowy wolumen na rynku kontraktów terminowych BTC

Nagła hossa na rynku bitcoinów, która rozpoczęła się 2 kwietnia, zapewnia również wzrost na rynku kontraktów terminowych btc. W tym okresie wolumen obrotu kontraktami CME Group Inc. dla największej kryptowaluty osiąga rekordowy poziom.

Kontrakty terminowe CME osiągnęły rekordowy wolumen, odpowiadający 112 710 bitcoinom o wartości nominalnej 546 milionów dolarów. Większość wolumenu obrotu tego dnia – a mowa o 4 kwietnia – przypadła na godziny dzienne w Azji. Przedmiotem handlu było aż 12 634 kontraktów – oficjalnie twierdzą ludzie z CME.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here