Naga MarketsBitcoin ponownie na celowniku Goldman Sachs. Bank otwiera dział kryptowalutowyBitcoin ponownie znalazł się na celowniku Goldman Sachs. Jak podaje Reuters, bank inwestycyjny ponownie rozpoczął handel Bitcoinem uruchamiając ponownie swój dział obrotu kryptowalutowego i od przyszłego tygodnia będzie realizował transakcje dla swoich klientów.

Bitcoin znów w kręgu zainteresowania Goldman Sachs

Goldman Sachs ponownie na poważnie zainteresował się krypto otwierając dział obrotu kryptowalutowego, który będzie handlował przede wszystkim kontraktami futures i forward na Bitcoina.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dział ten jest jedną z komórek dynamicznie rozwijającego się sektora aktywów cyfrowych, który również zajmuje się technologią blockchain oraz rynkiem CBDC – cyfrowych walut banków centralnych (ang. central bank digital currency).

Plus500

Goldman Sachs ma także pracować nad możliwością stworzenia funduszu ETF opartego na Bitcoinie i wysłał do regulatorów prośbę o szersze możliwości wprowadzania na rynek aktywów cyfrowych, jak podało źródło powiązane z bankiem.

Wspomniany dział kryptowalutowy działał już wcześniej i został pierwotnie powołany w 2018 roku. Miało to miejsce tuż po słynnym rajdzie BTC z końcówki 2017 roku, gdy cena otarła się o poziom 20 tys. dol. Zainteresowanie Bitcoinem malało jednak w tamtym czasie wraz z gwałtownym załamaniem ceny tej kryptowaluty.

Zobacz również: Jak kupić Bitcoin w Plus500?

Od tamtego czasu, zdecydowanie rozwinęła się infrastruktura rynkowa związana z Bitcoinem i jak wzrosła jego popularność oraz łatwość inwestowania w to aktywo. Teraz, o wiele więcej szanowanych dużych instytucji zdecydowała się na handel instrumentami opartymi o Bitcoina. Wśród nich jest między innymi CME Group Inc., która obsługuje największy na świecie rynek kontraktów i instrumentów pochodnych.

Rozwój sektora, a także wzrost ceny Bitcoina zachęcił szereg instytucji do inwestycji w rynek kryptowalut, co pozwoliło na przeniesienie zainteresowania nim do mainstreamu. Wystarczy wspomnieć o zakupie Bitcoina o wartości 1,5 mld dol. przez Tesla Inc. Link do artykułu związanego z tym wydarzeniem znajduje się tuż poniżej.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wartosc dolara | jsw analiza | bitcoin kurs wykres | notowania pkn orlen | eur usd kurs | euro kurs online |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here