Naga MarketsStało się! Bitcoin ponownie kosztuje więcej niż 10 000 USD. Kryptowaluta po raz kolejny w swojej historii przekroczyła psychologiczną granicę na wykresie. Jakie są tego powody? I czy to ponownie efekt sytuacji makroekonomicznej i geopolitycznej na świecie?

Jeszcze parę dni temu pisaliśmy (w tym miejscu) o pesymizmie dot. kursu bitcoina, który zapanował w społeczności mniejszych inwestorów. Od wczoraj sentyment graczy na giełdach kryptowalut musiał znacznie się poprawić. Bitcoin ponownie przekroczył poziom 10 000 USD.

Bitcoin a altcoiny

Tym razem pociągnął za sobą także altcoiny, które zaczęły zyskiwać razem z liderem rynku. Patrząc na dane z CoinMarketCap, widać, że Ethereum zyskało na wykresie ponad 4 proc., token XRP – ok. 2 proc. Za szczęśliwców mogą uważać się inwestorzy Bitcoin Cash (skok ceny o 5,20 proc.) i Litecoina, którzy zdrożał o 1,81 proc. w skali doby.

Powody wzrostów

Dlaczego jednak BTC ponownie rośnie? W okresie poprzedzającym czas ostatnich spadków, kryptowalutę zaczęto określać mianem “bezpiecznej przystani”. Potem – wraz z mini-bessą, która jest już chyba za nami – niektórzy przeciwnicy cyfrowej waluty wyśmiali tę ideę.

„Bitcoin ponownie nie zdał testu bezpiecznej przystani. W piątek, gdy eskalacja napięć handlowych spowodowała pogrążenie się globalnych rynków akcji, inwestorzy szukali schronienia w bezpiecznych aktywach. Jen japoński, frank szwajcarski, a zwłaszcza złoto, przesunęły się wyżej [na wykresie]. Jednak bitcoin spadł bardziej niż akcje!”

krytykował BTC inwestor rynku złota Peter Schiff.

Działo się to w czasie, gdy wiele zaczynało wskazywać na to, że wojna handlowa na linii USA-Chiny zelżała. Donald Trump mówił o otwartości Chin względem negocjacji, zaś politycy Państwa Środka przyznawali, że nie chcą eskalować konfliktu. Bitcoin zaczął spadać.

Teraz jednak kryptowaluta ponownie rośnie, zaś w tle widać nowy etap rywalizacji między dwoma mocarstwami. Od niedzieli Stany Zjednoczone wprowadziły bowiem nowe cła na chińskie towary o wartości ponad 125 miliardów dolarów. Taryfy objęły między innymi inteligentne głośniki, bezprzewodowe słuchawki, obuwie i sprzęt sportowy. Od niedzieli cła odwetowe na amerykańskie towary wprowadził również Pekin. Efekt? Bitcoin ponownie rośnie w siłę. Może więc cyfrowa waluta faktycznie staje się bezpieczną przystanią?tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here