Naga MarketsBTC bitcoinW minionym tygodniu Bitcoin dynamicznie osuwał się w okolice strefy wsparcia na wysokości 8 tysięcy dolarów, którą wybija w trakcie poniedziałkowej sesji i testuje najniższe poziomy od pierwszej połowy czerwca. 30 września o godzinie 08:25 na luksemburskiej giełdzie Bitstamp za jednego BTC płacono 7790 dolarów. Zdaniem Tomasza Rozmusa obecna wyprzedaż oferuje „promocyjne ceny do zakupów”, a w ujęciu całego roku Bitcoin nadal znajduje się na plusie.


Bitcoin traci we wrześniu, w rocznych rozliczeniach kurs BTC jednak zyskuje

Jak zauważa prezes giełdy Tokeneo w porannym programie Crypto Flash na antenie Comparic24.tv, Bitcoin od 10 lat i niemal za każdym razem przynosi zyski w rozliczeniu rocznym, gdzie wyjątkiem był jedynie 2014 oraz rok ubiegły:„Jeżeli zakończylibyśmy teraz 2019 rok to moglibyśmy uznać, że był świetny dla najstarszej kryptowaluty. Czy warto teraz inwestować? Jeżeli popatrzymy przez pryzmat historii i aktualnych cen to mamy promocję na rynku. Stara maksyma rynkowa mówi, że najlepsze zakupy robi się kiedy walor spada” – wyjaśnia Tomasz Rozmus.

Patrząc na wykres Bitcoina od strony technicznej widać, że deprecjacja wybiła okrągły poziom 8 tysięcy dolarów, zatrzymując się jednak tuż nad minimami z czerwca bieżącego roku. Jeżeli cena utrzyma się jednak na wrześniowych minimach, wtedy ryzyko dalszej deprecjacji, nawet w kierunku 5 tysięcy dolarów nie może być wykluczone.

kurs Bitcoina 30 września
Bitcoin na wykresie dziennym spada pod 8 tys. USD. Kurs BTCUSD D1 dostarcza tradingview.com

Czerwono na rynku altcoinów – Binance Coin i Dash tracą powyżej 4%

Naturalną reakcją na spadki Bitcoina są również silniejsze osunięcia na rynku altcoinów. W gronie największych moment najgorzej radzą sobie Binance Coin i Dash, w przypadku których deprecjacja dobowa przekracza 4%. Silniejsze osunięcia można obserwować również na wykresie Monero oraz forków BTC – Bitcoin Cash i Bitcoin SV, gdzie deprecjacja oscyluje w granicach 3,5%.

Altcoiny tracą razem z Bitcoinem. Źródło: Coinpaprika.com
Altcoiny tracą razem z Bitcoinem. Źródło: Coinpaprika.com

Lokalnego wsparcia broni natomiast druga co do wielkości kryptowaluta, Ethereum. ETH utrzymuje się nad minimami rysowanymi pod koniec sierpnia i testowanymi we wrześniu, które wypadają tuż nad poziomem 160 dolarów.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here